حمایت استاندار خراسان‌جنوبی از توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری در جشنواره تئاتر استان عنوان شد؛

حمایت استاندار خراسان‌جنوبی از توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه این استان می‌تواند بزرگترین مرکز تولید ابزار و تجهیزات هنری باشد، گفت: از توسعه تمام برنامه‌های فرهنگی و هنری موجود در خراسان‌جنوبی حمایت خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمد مهدی مروج الشریعه شب گذشته۲۸ شهریور در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در حال حاضر جامعه نیاز به شادابی و نشاط دارد و این زایده تفکر و اعتقاد هنرمندان است.

وی با بیان اینکه از تمام برنامه‌های توسعه فرهنگی و هنری موجود در خراسان‌جنوبی تمام قد حمایت خواهم کرد، ادامه داد: خود را موظف می‌دانم به عنوان استاندار به دستورات مسئولان قبلی استان پایبند باشم.

وی با اشاره به اینکه پهنه‌هایی از کشور با محدودیت توسعه‌ای به دلیل فقدان زیرساخت‌های مناسب مواجه هستند، افزود: یکی از مهمترین مسائل آب است و خراسان‌جنوبی برخلاف خراسان‌رضوی و سیستان و بلوچستان رنجش بیشتری به خاطر فقدان آب دارد در حالی که آب مهمترین عامل توسعه در همه زمینه‌ها است.

استاندار خراسان جنوبی به وجود استعدادها و ظرفیت‌های بسیار استان اشاره کرد و گفت: در یک منطقه کوچک کویر نوردی از کرمان با حمایت مسئولان سالانه ۵ میلیون نفر گردشگر دارد در حال که خراسان‌جنوبی استعدادهای فراوانی برای کویر نوردی دارد.

وی با بیان اینکه توریست و گردشگر یعنی تولید و درآمد و ایجاد اشتغال، تصریح کرد: باید در این جهت از ورود توریست و گردشگر به خراسان‌جنوبی استقبال کنیم.

جشنواره‌های بین المللی در خراسان جنوبی پایه‌گذاری شود

مروج الشریعه بیان کرد: چهره‌های گران قدر اصحاب هنر استان خراسان‌جنوبی را باید با تمام وجود قدرشناسی کرد از این جهت که برای حضور آنان در جشنواره‌های کشوری برنامه ریزی شود و قطعاً مورد حمایت من است و برای انجام آن از تمام جوانب و هزینه‌ها اعتبار اختصاص خواهم داد.

 

وی با بیان اینکه مبادلات و تبادل فرهنگی و هنری میدان وسیعی دارد، عنوان کرد: باید به سمتی برویم که جشنواره‌های بین المللی را در رشته‌های مختلف در مرکز استان خراسان جنوبی پایه‌گذاری و اجرا کنیم.

مروج الشریعه به راه اندازی تعاونی چند منظوره فرهنگ و هنر در استان اشاره کرد و گفت: از عرصه فرهنگ و هنر نیازمند اشتغال زایی های بسیار وسیع هستیم و این پتانسیل وجود دارد بنابراین تقاضا دارم به سمت پروژه های اشتغال زا در عرصه فرهنگ و انواع و اقسام آموزش های هنری و هنرمندپروری و تولید تجهیزات هنری بروید.

خراسان‌جنوبی می‌تواند بزرگترین مرکز تولید ابزار و تجهیزات هنری باشد

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: شعار امسال مقام معظم رهبری اقتصادی مقاومتی، تولید و اشتغال است و همه کیان نظام فصل و الخطاب رهبری است پس چرا در عرصه فرهنگ وهنر از این موضوع غفلت کنیم بنابراین از تعاونی فرهنگ و هنر استان در عرصه تولید برای اشتغال حمایت خواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه خراسان‌جنوبی می تواند بزرگترین مرکز تولید ابزار و تجهیزات هنری باشد، افزود: تعاونی فرهنگ و هنر می تواند این مهم را انجام دهد بنابراین  با شرایط مناسب و تسهیلات یارانه دار از این تعاونی برای ایجاد فرصت اشتغال زایی جدید و کاهش نرخ بیکاری در استان حمایت می‌شود.