حضور ۲۲هزار جوان در طرح شوق رویش در تابستان امسال توسط هلال احمر

حضور ۲۲هزار جوان در طرح شوق رویش در تابستان امسال توسط هلال احمر

فائزه موهبتی، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اجرای طرح شوق رویش در استان بیان کرد:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران ؛ این طرح هر ساله طی ایام تابستان و در راستا غنی سازی اوقات فراغت جوانان اجرایی می شود.

وی ادامه داد: در این طرح برنامه هایی اعم از آموزش‌های بشر دوستانه، اجتماعی، مذهبی، کلاس‌های امداد و نجات مقدماتی و تکمیلی، پیشگیری از اعتیاد، آشنایی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر، آموزش‌های قرآنی، ورزشی به صورت رایگان به جامعه هدف ارائه می‌شود.

موهبتی از شرکت ۲۲ هزار جوان در طرح شوق تابستان سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه، برنامه مشخصی برای اوقات فراغت این نوجوانان و جوانان اجرایی شد.

وی برگزاری اردویی ویژه کانون های دانشجویی، روستایی، جوانان، طلاب و دانش آموزان را از دیگر برنامه های اجرا شده در تابستان عنوان کرد و افزود: برگزاری کارگاه های آسیب های اجتماعی و اجرای طرح پیمان پیرامون مبارزه با مواد مخدر از دیگر برنامه های اوقات فراغت سال جاری بوده است.

موهبتی اظهار کرد: طی ایام تابستان کلاس های امداد و کمک های اولیه، فنی و حرفه ای، پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی برای بیش از دو هزار و ۵۰۰ شرکت کننده برگزار شده است.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اعزام کاروان نیکوکاری در شهریور ماه سال جاری بیان کرد: هشت هزار بسته لوازم تحریر و کمک های اولیه در قالب این کاروان ها و با همکاری کاروان های نذرآب مهمان در استان، در مناطق سیل زده استان توزیع شد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت های آموزشی هلال احمر طی ایام تابستان بیان کرد: آموزش کمک های اولیه در قالب هفتمین المپیاد آماده به چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز ارائه شد.