حذف ممیزی قبل از چاپ نشریات دانشجویی دبیر شورای انجمن های علمی دانشگاه بیرجند:

حذف ممیزی قبل از چاپ نشریات دانشجویی

دبیر شورای هماهنگی انجمن های علمی دانشگاه بیرجند گفت: برای نشریات دانشجویی دیگر ممیزی قبل از چاپ وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق حمید بهدانی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی ،اظهارکرد: برای دسته‌بندی نشریات باید اول آنها را رسته بندی کرد و هر کدام از نشریات را باتوجه به موضوعاتی که به آن می پردازند در رسته مربوط خودش جای داد.

وی در خصوص رتبه بندی نشریات دانشگاه بیرجند افزود: در رسته فرهنگی؛ نشریه پلاک مقدس، سی و یک نما، در رسته علمی-آموزشی؛ نشریه نورنگار، در رسته سیاسی ، راه روشن و سپهر سیاست، جزو نشریات برتر دانشگاه بیرجند به حساب می‌آیند.

دبیر شورای هماهنگی انجمن‌های علمی دانشگاه بیرجند در خصوص فعالیت نشریات در سطح دانشگاه بیرجند عنوان کرد: با توجه به اینکه برخی نشریات به صورت گاهنامه درآمده تعداد نشریات نسبت به گذشته کمتر شده است.

بهدانی با بیان اینکه در نشریات دانشجویی دیگر ممیزی قبل از چاپ وجود ندارد، گفت: اگر بخواهیم موانع پیشروی نشریات را بگویم شاید طی کردن مسیر اداری برای چاپ یک نشریه دانشجویی توسط مدیر مسئول و وجود مطالب جنجال برانگیز از موانع پیشروی یک نشریه دانشجویی باشد.

وی افزود: نشریات دانشگاه به نسبت قبل در حد کمتری تولید علم می‌کنند اما در دانشگاه بیرجند نشریاتی داشته‌ایم که نشریات تولیدی با مطالب نو و جدید بوده است.

دبیر‌شورای هماهنگی انجمن‌های علمی دانشگاه بیرجند در مورد کارآمدی بهتر نشریات دانشگاه بیرجند خاطر نشان کرد: در مرحله اول باید به آسیب شناسی نشریات بپردازیم که بدانیم چرا تعداد نشریات نسبت به گذشته کمتر شده و چرا تیم های جدید در نشریات حالت منفعلانه به خود گرفته‌اند.

بهدانی اضافه کرد: بعد از آسیب شناسی باید یکسری دوره های تخصصی گذاشته شود برای اینکه بتوانیم نشریات در سطح بالایی تولید و منتشر کنیم.

وی یادآور شد: باید حمایت‌هایی از نشریات صورت بگیرد که این حمایت‌ها شامل؛ داوری نشریات و برگزاری جشنواره برای نشریات است.