حج ۹۶ رسما کلید خورد/ اطلاعیه سازمان حج و زیارت درباره شرایط ثبت‌نام حج تمتع؛

حج ۹۶ رسما کلید خورد/ اطلاعیه سازمان حج و زیارت درباره شرایط ثبت‌نام حج تمتع؛

به گزارش خبر شرق به نقل از سازمان حج و زیارت ، دراین اطلاعیه آمده است: به اطلاع کلیه ودیعه‌گذاران حج تمتع که تا تاریخ ۳۱/۰۴/۱۳۸۵ در شعب بانک ملی ایران ثبت‌نام کرده‌اند، می‌رساند: پیرو اطلاعیه قبلی این سازمان و براساس برنامه زمان‌بندی، دارندگان فیش های ثبت نامی حج تمتع تا تاریخ ۳۱/۰۴/۱۳۸۵، از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۳/۰۱/۱۳۹۶ به مدت ده روز فرصت دارند تا با در دست داشتن اصل قبض ودیعه‌گذاری، اصل شناسنامه و اصل کارت ملی به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه و نسبت به واریز مبلغ علی الحساب هزینه سفر خود اقدام نمایند.
سازمان حج و زیارت در ادامه این اطلاعیه آورده است:

۱) شعب بانک ملی ایران با مراجعه متقاضیان یاد شده، پس از بررسی لازم نسبت به محاسبه اصل و سود متعلقه به مبلغ ودیعه‌گذاری (بصورت روزشمار تا تاریخ مراجعه متقاضی) اقدام و مبلغ مابه‌التفاوت تا سقف ۱۰ میلیون تومان را دریافت و پس از واریز به حساب سازمان، رسید آن را به متقاضی ارائه می‌نماید.

۱-۲) دارندگان اسناد ۸۰۰۰۰۰۰۰ ریالی مربوط به سال۱۳۷۷ و منتهی به ۳۱/۰۱/۱۳۷۸ می‌بایست قبلا به یکی از شعب بانک‌ملی مراجعه و با استفاده از تسهیلات و یارانه مربوطه ۳۰۰۰۰۰۰۰ ریالی نسبت به تبدیل قبض ودیعه‌گذاری خود به قبض ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریالی و پرداخت مابه التفاوت یارانه (یک میلیون ریال) به ذینفع اقدام و سپس واریز هزینه مربوطه را واریز نمایند.

۱-۳ ) دارندگان اسناد ۸۰۰۰۰۰۰۰ ریالی از تاریخ ۰۱/۰۲/۱۳۷۸ تا ۲۹/۱۲/۱۳۷۸ بایستی قبلاَ به یکی از شعب بانک‌ملی مراجعه و با احتساب سود متعلقه، نسبت به تبدیل قبض خود به قبض ودیعه‌گذاری ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریالی اقدام و سپس هزینه مربوطه را واریز نمایند.

۲) تأکید می‌گردد با شروع ثبت‌نام در کاروانهای حج (در سطح شهر و شهرستان‌ها)، اولویت با آن دسته از افرادی خواهد بود که در این مرحله اقدام به واریز هزینه اولیه سفر کرده باشند. از این‌رو لازم است تا اولویت‌های فراخوان شده در زمان مقرر نسبت به مراجعه به شعب بانک و انجام مراحل قید شده، اقدام لازم و بموقع را معمول دارند.

۳)ضمناً متقاضیان اعزام به حج تمتع سال جاری می بایست دارای گذرنامه بین المللی انفرادی معتبر با حداقل اعتبار تا تاریخ ۰۵/۱۲/۱۳۹۶ باشند. در غیر اینصورت لازم است تا هر چه زودتر نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام نمایند.

۴) اسامی مدیران و مشخصات کاروان‌ها، همچنین هزینه قطعی کاروان های حج پس از اجاره کامل منازل در مکه مکرمه و مدینه منوره و هزینه های مرتبط با حمل و نقل ، تغذیه ، تدارکات و تامین ارز مربوطه، متعاقباً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.hajnews.ir و دیگر رسانه‌ها به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.