حال و هوای دفاع مقدس در شبکه استانی خاوران

حال و هوای دفاع مقدس در شبکه استانی خاوران

در چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، صدا و سیمای خراسان جنوبی، با پخش ویژه برنامه هایی، یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌دارد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار صداوسیما گفت: طلایه داران فتح ویژه برنامه‌ای است که در ۸قسمت ۴۵دقیقه ساعت۱۸ از سیمای خاوران به صورت زنده به روی آنتن می‌رود.

نقش زنان و همسران شهدا، مدافعان حرم، ارتباط زنده با مراکز راهیان نور، بهره گیری از خاطرات و آثار به جامانده از شهدا و معرفی کتاب از جمله بخش‌های این ویژه برنامه است.

آینه دار افزود: برنامه شاهدان هم در گفتگو با خانواده شهدا به معرفی شخصیت والای شهیدان استان می‌پردازد.

وی گفت: فرماندهان نظامی هم در دو قسمت مهمان برنامه گفتمان هفته خواهند بود تا حماسه آفرینی رزمندگان ۸سال دفاع مقدس را روایت کنند.

مدیرکل صداوسیمای استان گفت:همچنین پخش ۸فیلم سینمایی دفاع مقدس، مجموعه مستند بال‌های اشتیاق و برنامه‌های قرار بی قراری، یاد یاران و مدرسه عشق از جمله برنامه‌هایی است که برای ببینندگان سیمای خاوران در ایام دفاع مقدس تدارک دیده شده است.

آینه دار گفت:اعزامی از خراسان با ساختار ترکیبی نمایشی هم ویژه برنامه رادیو خاوران است که در ۹قسمت ۶۰دقیقه ساعت۲۱ به صورت زنده پخش می‌شود.

مدیر کل صدا و سیما، برنامه کوتاه یاد شقایق، مجموعه روایان حماسه، داستانک‌های جبهه و جنگ و مسابقه ویژه دفاع مقدس را از دیگر تولیدات معاونت صدای استان عنوان کرد و گفت: مسابقه پیامکی روزانه هم با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به صورت چند گزینه‌ای در طول روز از رادیو خاوران پخش خواهد شد.

آینه دار گفت: معاونت فضای مجازی هم نماهنگ(خاک) را با همکاری مرکز آفرینش‌ها به مدت ۳دقیقه و ۵۰ثانیه تولید و آماده پخش در این ایام کرده است.

وی افزود: راه اندازی صفحه ویژه هفته دفاع مقدس در وب سایت مرکز، تولید فیلم کوتاه از زندگی شهید فایده، تولید و طراحی ۲۷عکس نوشت، ۱۱ اینفوگرافی و موشن گرافی عملیات والفجر۸ از برنامه‌های صداوسیما استان در بستر فضای مجازی است.

آینه دار گفت: معاونت خبر هم پوشش و انعکاس برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سراسر استان و پخش گزارش‌هایی از رشادت رزمندگان را در دستور کار خود قرار داده است.