جهادکشاورزی نقش مهمی در افزایش اعتماد عمومی و ارتقای رضایت مندی از دولت دارد

جهادکشاورزی نقش مهمی در افزایش اعتماد عمومی و ارتقای رضایت مندی از دولت دارد

ستاندارخراسان جنوبی که ظهر امروز در دیدار صمیمی با متولیان بخش کشاورزی استان سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: سازمان جهاد کشاورزی از جمله دستگاه های بسیار مهم و بزرگ در حوزه خدمت رسانی به مردم خصوصاً در حوزه روستایی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه جهادکشاورزی نقش مهمی در افزایش اعتماد عمومی و نیز ارتقای سطح رضایت مندی مردم از دولت و نظام دارد، افزود: مسئولین و متولیان بخش کشاورزی در کنار سایر مسئولین باید در روشها، نگرش ها و نیز راه ها و مسیرهای ارائه خدمت خود به مردم در صورت لزوم و نیاز تجدید نظر کرده و تمام نقاط ضعف موجود را احصاء و در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

دکتر مروج الشریعه، به برخی اعتراضات مردم خصوصاً در حوزه اقتصادی اشاره کرد و افزود: اینکه امروز بخشی از بدنه اجتماعی نسبت به برخی از مشکلات و کاستی ها خصوصاً در حوزه های اشتغال ، معیشت و نیز اقتصاد اعتراضاتی را به دولت و نظام به انجام می رسانند باید با جدیت توسط مسئولین مورد توجه قرار گیرد.
وی توجه به اعتراضات مردمی را مصداق رعایت حقوق شهروندی برشمرد و خاطر نشان ساخت: ما به عنوان مسئول باید آندسته از انتقادات منصفانه و به حقی را که در چارچوب قوانین و مقررات کشور و بدون توهین و عبور از خطوط قرمز نظام به درستی بیان می شود را شنیده و در جهت مرتفع کردن آنها از تمام توان کاری و اداری خود استفاده نماییم.
مقام عالی دولت در استان، برخورد هوشمندانه با اعتراضات را مورد تاکید قرار داد وافزود:حفاظت از کیان نظام و انقلاب اسلامی را وظیفه همه مسئولین در شرایط فعلی دانست و تصریح کرد: تاکنون برای استقرار و ادامه حیات پرخیر و برکت انقلاب اسلامی هزینه های فراوانی شده و افراد زیادی از تمام هستی خود که جان و مال شان گذشتند و امروز حفاظت از آن به عنوان یک امانت بزرگ بر عهده همه ما نهاده شده است.

وی استفاده از تمامی ظرفیت های اطلاع رسانی در حوزه خدمات دولتی را موردتاکید ویژه قرار داد وافزود: واقعیت این است که دولت تدبیر و امید اقدامات بنیادینی در تقویت بنیه اقتصادی خصوصاً در حوزه روستایی به انجام رسانده که باید به نحو مطلوب و مناسب این امر به اطلاع مردم رسانده شود.
استاندارخراسان جنوبی، فضای مجازی را فرصتی بزرگ در حوزه اطلاع رسانی برشمرد و افزود: مسئولین و متولیان امر باید از این فرصت نهایت استفاده را برای ارائه یک بسته نرم افزاری شامل خدمات و اقدامات خوب دولت در حوزه های مختلف ببرند چرا که این امر علاوه بر تنویر افکار عمومی موجب تزریق روحیه امید درجامعه نیز خواهد شد.

مروج الشریعه، تقویت ارتباط مسئولین با مردم را مورد اشاره قرار داد و یادآورشد: مسئولین باید از سازمان های مردم نهاد ، تشکل ها، انجمن ها و سایر نهادهای مردمی به عنوان بزرگترین بازوان اجرایی استفاده نمایند.
وی شناسایی مشکلات از سوی مسئولین را مورد تاکید قرار داد و افزود: مسئولین باید مشکلات و نواقص را به موقع شناسایی کرده و نگذارند که این مشکلات به معضل و در نهایت به بحران تبدیل شده و بهانه دست معاندین و ضد انقلابی داده شود که جز به انهدام و نابودی کل نظام و ریشه کنی انقلاب اسلامی راضی نخواهند شد.

مقام عالی دولت در استان، به بالابودن میزان آمار بیکاری در استان به عنوان یک معضل در حوزه اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: رفع این مشکل با سخنرانی و افسوس خوردن قابل رفع نیست (قابل توجه مسولان اداره کار که آمار می دهند!! ) از این رو باید با بکارگیری تمامی قابلیت های اقتصادی در شهرها و روستاها در این زمینه اقدامات و برنامه ریزی های جدی تری صورت گیرد.

مروج الشریعه، توسعه سرمایه گذاری را به عنوان یکی از راه های ایجاد اشتغال مورد تاکید قرار داد و افزود: با تلاش و برنامه ریزی که صورت گرفت جمعی از سرمایه گذاران از استان خراسان رضوی در پروازی اختصاصی به خراسان جنوبی سفر کردند و در همایشی بزرگ با ظرفیت های اقتصادی استان آشنا شدند که ادامه مسیر و تلاش برای حضور مجدد و سرمایه گذاری آنها در این استان با تلاش و همکاری همه مسئولین خصوصاً مسئولین شهرستانی محقق خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: مسئولین باید در مقام پاسخگو ، نیازهای مراجعین و مردم را مورد شناسایی قرار داده و نسبت به کمبودها و مشکلاتی که وجود دارد به معنی واقعی کلمه پاسخگو باشند.