“جشن تکلیف” ۱۰ هزار دانش‌آموز مکلف استان خرسان جنوبی برگزار می‌شود؛

“جشن تکلیف” ۱۰ هزار دانش‌آموز مکلف استان خرسان جنوبی برگزار می‌شود؛

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز جشن تکلیف ۱۰ هزار دانش‌آموز مکلف دختر پایه سوم ابتدایی و پسر نهم متوسطه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، عباس لامعی با اعلام این خبر افزود: تاکنون جشن تکلیف دانش آموزان دختر و پسر شهرستان‌های زیرکوه و سربیشه برگزار شده است و مابقی شهرستان‌ها نیز تا پایان این هفته جشن تکلیف دانش آموزان مکلف خود را برگزار می‌کنند.

وی از برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی با محور قرآن، عترت و نماز در هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد و گفت: برگزاری مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز، برپایی محافل انس با قرآن در مدارس شهرستان‌های استان و برپایی نمایشگاه قرآنی بیرجند از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، برگزاری جشن تکلیف را نماد شکرگزاری دانش آموزان به درگاه معبود دانست و یادآور شد: این مراسم که برای دانش آموزان سوم ابتدایی دخترانه و نهم پسرانه برگزار می‌شود در واقع یادآوری شروع انجام تکالیف و دستورات الهی برای دانش آموزان، و آشنا کردن آنها با وظایف دینی آنها است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: دانش آموزان مکلف با حضور در این جشن‌ها می‌آموزند که از این پس به انجام امور دینی اهتمام بورزند و کارهایی که در مدرسه درباره احکام دین آموخته‌اند را به درستی انجام داده و به آن عمل کنند.

لامعی همچنین از بهره‌برداری دارالقرآن شهر سه قلعه سرایان در هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز خبر داد و گفت:  برای تجهیز دارالقرآن شهر سه قلعه از توابع شهرستان سرایان مبلغ ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تأمین و هزینه شده است.

وی برگزاری شورای امر به معروف و نهی از منکر با محوریت قرآن، عترت و نماز با حضور مدرس کشوری را از دیگر برنامه‌های فرهنگی این هفته برشمرد و با اشاره به فعالیت ۱۶ دارالقرآن در شهرستان‌های استان تصریح کرد: با بهره‌برداری از دارالقرآن بخش سه قلعه سرایان، ۲ هزار دانش آموز دختر و پسر در دوره‌های مختلف این شهر و روستاهای مجاور از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، توسعه فرهنگ و سبک زندگی قرآنی را مهم‌ترین رسالت دارالقرآن های استان دانست و تصریح کرد: برای ترم پاییزه ۵ هزار دانش آموز دختر و پسر خراسان جنوبی در دارالقرآن‌های شهرستان‌ها ثبت نام کرده‌اند.

لامعی عنوان کرد: دار القرآن‌ها یکی از مراکز فعال در امر تربیت قرآنی نسل جوان و مروج فرهنگ و علوم قرآنی، عترت و نماز، در بین دانش آموزان خراسان جنوبی به شمار می‌روند و با توجه به رسالت سنگینی که بر عهده دارند، گام‌های موثری نیز در این زمینه برداشته‌اند.