جشنواره نشاط و امید جوانان در خراسان جنوبی برگزار می شود؛

جشنواره نشاط و امید جوانان در خراسان جنوبی برگزار می شود؛

محمد اسماعیل افضل پور ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: جشنواره استانی نشاط و امید جوانان ساعت ۱۶، ۱۲ اردیبهشت ماه در سالن شهیدین قاسمی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره به مناسبت هفته جوان برگزار می‌شود، گفت: نشاط و امید در بین جوانان، الگوسازی در زمینه نشاط و امید و ارتقای فرهنگ نشاط و امید در بین جوانان از جمله اهداف این جشنواره است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه جشنواره فضای شادی را به منظور غنی سازی اوقات فراغت جوانان فراهم می‌کند، افزود: معرفی جوانان برتر در حوزه‌های مختلف، تقدیر از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه جوانان، برگزاری موسیقی محلی و استنداپ کمدی و تئاترهای کوتاه، تقدیر از برترین‌های ورزش استان، تقدیر از حامیان موثر و برتر حوزه ورزش، تقدیر از رئیس، نایب رئیس و دبیر هیات‌های استانی، تقدیر از مربی و داور برتر در رشته‌های م ختلف ورزشی، تقدیر از هیات برتر شهرستانی و تقدیر از خبرنگار برتر در حوزه ورزش از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده این جشنواره است.

افضل‌پور با اشاره به تقدیر از جوانان برتر در حوزه‌های مختلف، تصریح کرد: از جوان موثر و برتر در پنج حوزه نشاط آفرینی، فضای مجازی، ورزشی، مشارکت اجتماعی و کارآفرینی تقدیر به عمل می‌آید.

وی ادامه داد: همچنین نخستین همایش خیران ورزش یار خراسان جنوبی ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در مجموعه سالن غدیر بیرجند برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های خیران در حوزه ورزش استان استفاده کرد چرا که با تکیه به بودجه‌های دولتی نمی‌توان پروژه‌های نیمه تمام را به سرانجام رساند.

افضل‌پور با بیان اینکه ۸۵ پروژه نیمه تمام ورزشی در خراسان جنوبی وجود دارد، اظهار کرد: برای اتمام این پروژه‌ها نیاز به کمک و مساعدت خیران داریم.

وی با بیان اینکه برای ۸۵ پروژه ورزشی نیمه تمام استان حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: در برنامه ششم توسعه ۱۹ میلیارد تومان برای ورزش استان اختصاص پیدا کرده که امید داریم  ۱۳ میلیارد تومان از این مبلغ را در حوزه‌های عمرانی هزینه کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته تنها ۱۵ درصد اعتبارات تملک اختصاص پیدا کرد، گفت:‌همچنین در سال گذشته ۱۵ پروژه با کمک خیران آغاز شده است.

افضل‌پور با بیان اینکه باید فوتبال استان تقویت شود، تصریح کرد: میزبانی مسابقات مختلف ورزشی کشور، شرکت در مسابقات کشوری و برگزاری منظم مسابقات استان از جمله‌ مولفه‌های توسعه ورزش قهرمانی است.