جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان درمیان برگزار شد؛

جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان درمیان برگزار شد؛

فرماندار درمیان روزیکشنبه در این جشنواره، افزود: خیرین مدرسه ساز با سهیم شدن در ساخت مدارس نقش مهمی در فراهم کردن زمینه تعلیم و تربیت جوانان منطقه دارند.
محمد بشیری زاده بیان کرد: سرمایه های واقعی خیرین ،هزینه هایی است که در راه مدرسه سازی انجام می دهند و خیرین باید قدر خود را بدانند و مسئولان هم باید قدر دان کار خیر آنان باشند.
وی با اشاره به اینکه حرکت معنوی مدرسه سازی نیاز به فرهنگ سازی دارد، گفت: باید در این راه همه مردم با هر توان مالی با خیرین مدرسه ساز همگام شوند تا مشکل فضای آموزشی شهرستان کاهش یابد.
وی با بیان اینکه خیرین افرادی هستند برای انجام امور خیر از دیگران سبقت می گیرند، اضافه کرد: امیدوارم با گام های معنوی افراد نیک اندیش در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بستر مناسبب برای کم کردن مشکل فضای آموزشی درمیان فراهم شود.
وی در ادامه با اشاره به تلاش دولت یازدهم برای رشد اقتصادی و فراهم کردن آسایش مردم عنوان کرد: کارخانه سیمان باقران بعد از ۱۱سال در دوم فروردین ماه ۱۳۹۶با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد، هم اکنون ۳۵۰ نفر در این واحد مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شد، گفت: پیشرفت زمانی می تواند جامه عمل بپوشاند که تولید داخلی به عنوان مقوله ای اشتغالزا در اولویت قرار گیرد.
به گفته وی همچنین از سوی دولت کمک های خوبی به کمیته امداد امام خمینی(ره)شد که هم اکنون نوعروسی در نوبت دریافت جهیزیه نیست.
وی اظهار کرد: امنیت شهرستان به همت تلاش نیروهای نظامی و انتظامی با وجود ۷۰ کیلومتر مرز با افغانستان بی نظیر است.
بشیری زاده عنوان کرد: مسئولان وظیفه دارند در سال ۹۶، با انگیزه بیشتری برای خدمتگذاری به مردم تلاش کنند.
به گفته وی برخی اداره ها برای ایجاد یک کارگاه زرشک خشک کنی اخذ ده ها استعلام از مردم مطالبه می کنند، در شهرستان درمیان با وسعت زیاد نباید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری با انجام کار مردم سخت گیری کند.
وی با اشاره به دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در ۲۹ اردیبهشت ماه۹۶، بیان کرد: مسئولان زمینه برگزاری انتخابات سالم را برای مردم فراهم کنند و در رای و نظر مردم نیز بی طرف باشند.
وی با بیان اینکه مردم هوشیار هستند و نیاز به تبلیغ ما مسئولان ندارند، یادآور شد: طعنه های زیادی به دولت در خصوص دریافت حقوق های نجومی زده می شود، این درحالی است که فیش حقوقی من فرماندار درمیان ۳۵ میلیون ریال و آماده ام آن را در اختیار مردم بگذارم.