جذب ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی جهادکشاورزی استان؛

جذب ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی جهادکشاورزی استان؛

به گزارش خبر شرق، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان، هاشم ولی پور مطلق در شورای عمومی سازمان ضمن تبریک سال نو و اعیاد و حلول ماه مبارک رجب گفت : تلاش  همکاران جهادکشاورزی در سالهای اخیر باعث شد که درآمد روستائیان و کشاورزان از هزینه های آنان پیشی گیرد و یک عنصر اصلی در این موضوع کارکنان جهادکشاورزی هستند.

وی به گوشه‌ای از اقدامات مهم سازمان در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی از جمله مهمترین و موفق‌ترین دستگاه‌های اجرایی در اجرای اقتصاد مقاومتی و خودکفایی محصولات بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی به پررنگ دیده شدن این موضوع در سطح کشور اشاره کرد و گفت: خراسان‌جنوبی در حوزه اعتبارات عمرانی در سطح ملی و استانی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان و اعتبارات تسهیلاتی تا سقف۵۳۳ میلیارد تومان جذب کرده که این رقم نسبت به سالهای گذشته تفاوت شایانی داشته است.

ولی‌پور مطلق این موفقیت را مدیون زحمات و تلاش‌های بی‌وفقیه همکاران برشمرد و گفت: همکاران با تلاش خود در بخش کشاورزی چه در سطح استان و چه در سطح کشور موجب رضایت خاطری مقام معظم رهبری را در اجرای اقتصاد مقاومتی فراهم آوردند.

وی به اجرای موفقیت آمیز سیستم های آبیاری تحت فشاردر سطح وسیعی از استان،نحوه توزیع میوه شب عید،خودکفایی گندم،خرید تضمینی محصولات کشاورزی و …اشاره کرد و گفت:مدیریت صحیح و برنامه ریزی در زمان مناسب، عامل موفقیت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بخش کشاورزی را بخشی حساس برشمرد و ادامه داد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب که با یک نگاه مدبرانه به نامگذاری سال صورت گرفت و با این نامگذاری چشم‌انداز و نقشه راه تدوین شد.

وی اضافه کرد: این نامگذاری‌ها بصورت رسمی از سال ۸۷ جنبه اقتصادی به خودش گرفت یعنی اولویت اصلی کشور بخشهای اقتصادی و تولیدی است و باید این موضوع مد نظر باشد.