جا‌به‌جایی بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر در خراسان‌جنوبی طی 8 ماهه نخست امسال؛

جا‌به‌جایی بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر در خراسان‌جنوبی

سرپرست معاونت حمل و نقل اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان‌جنوبي گفت: طی  هشت ماهه سال‌جاري بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومي برون شهري در استان جابجا شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی مهدی گرجي در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طي هشت ماهه سال‌جاري توسط ناوگان حمل و نقل عمومي برون شهري بیش از تعداد ۴۷۹ هزار مسافر به استان وارد و ۵۳۷ هزار نفر مسافر از استان خارج شده‌اند و همچنين بیش از ۸۰۷ هزار مسافر درون استان جابجا شده‌اند.

وی افزود: بیشترین سهم جابجايي مسافر مربوط به شهرستان بیرجند با ۵۴ درصد و كمترين سهم جابجايي مسافر مربوط به شهرستان اسدیه بوده است.
سرپرست معاونت حمل و نقل اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان‌جنوبي بیان کرد: درحال حاضر ۲۱۴  دستگاه سواری و کرایه با عمر متوسط ۷٫۶ سال، ۱۲۱ دستگاه  مینی‌بوس با عمر متوسط ۲۱٫۲  سال و ۲۴۶ دستگاه اتوبوس با عمر ۱۱٫۷  سال کار جابجایی مسافرین از مبدأ شش پایانه در استان را به انجام می‌رسانند.
 گرجي ادامه داد: از سویی بر اساس اطلاعات سامانه کارت هوشمند مسافر استان، ۱۶۸۳ نفر راننده در این بخش شاغل هستند.
وی خاطرنشان کرد: شماره تلفن ثابت ۹- ۳۲۳۴۲۱۳۷ – ۰۵۶ آماده پاسخگويي به شكايات، انتقادات و پيشنهادات مسافران است.
سرپرست معاونت حمل و نقل اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان‌جنوبي یادآور شد: همچنين همشهريان مي‌توانند از طريق سامانه پيام كوتاه ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ به صورت مستقيم با مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان ارتباط برقرار کنند.