جابه‌جایی بیش از یک میلیون نفر در خراسان‌جنوبی با ناوگان حمل و نقل

جابه‌جایی بیش از یک میلیون نفر در خراسان‌جنوبی با ناوگان حمل و نقل

سرپرست معاونت حمل و نقل   اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان‌جنوبی گفت: طی ۱۰ماهه اول سال‌جاري، یک میلیون و ۶۶۳ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومي برون شهري در استان جابه‌جا شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی مهدی گرجي در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طي ۱۰ ماهه اول سال‌جاري توسط ناوگان حمل و نقل عمومي برون شهري بیش از تعداد ۵۶۴ هزار مسافر به استان وارد و ۶۵۹ هزار مسافر از استان خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه همچنين در این مدت بیش از ۱۰۰ هزار مسافر درون استان جابه‌جا شده‌اند، افزود: بیشترین سهم جابه‌جايي مسافر مربوط به مركز استان، با تعداد مسافر بیش از ۷۰۳ هزار نفر و كمترين سهم جابه‌جايي مسافر مربوط به شهرستان بشرویه با تعداد مسافر۲۶ هزار نفر بوده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل  اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰۴ دستگاه سواری و کرایه با عمر متوسط ۷٫۸۱ سال و ۱۰۶ دستگاه مینی‌بوس با عمر متوسط ۲۰٫۹۲ سال و ۲۴۲ دستگاه اتوبوس با عمر ۱۱٫۱۵ سال کار جابه‌جایی مسافران از مبدا شش پایانه در استان را به انجام می‌رسانند.

گرجی ادامه داد: از سویی براساس اطلاعات سامانه کارت هوشمند مسافر استان تعداد ۱۶۵۵ نفر راننده در این بخش شاغل هستند.

وی خاطر نشان کرد: شماره تلفن ثابت ۹- ۳۲۳۴۲۱۳۷ – ۰۵۶ آماده پاسخگويي به شكايات، انتقادات و پيشنهادات مسافران است.

سرپرست معاونت حمل و نقل  اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان‌جنوبی یادآور شد: همچنين همشهريان مي‌توانند از طريق سامانه پيام كوتاه ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ به صورت مستقيم با مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان  ارتباط برقرار کنند.