تولید شکلات عناب در گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان؛

تولید شکلات عناب در گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان؛

عضو گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت:  در گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی براساس مطالعات گسترده علمی در زمینه مواد غذایی فراسودمند و تجاری‌سازی محصولی مفید در این زمینه به دانش فنی تولید شکلات فراسودمند عناب  برای اولین بار در سطح کشور  دست پیدا کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق ساره حسینی، عضو گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی  گفت: خراسان جنوبی تولیدکننده ۹۸ درصد عناب کشور و تنها قطب تولید این محصول درکشور است که فرآوری آن در داخل استان باعث بهبود وضعیت اقتصادی بهره‌برداران و ایجاد اشتغال می‌شود.

وی افزود: در گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی براساس مطالعات گسترده علمی در زمینه مواد غذایی فراسودمند و تجاری‌سازی محصولی مفید در این زمینه به دانش فنی تولید شکلات فراسودمند عناب دست پیدا کردیم.

عضو گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: هم اکنون محصولی را تولید کرده‌ایم که در آن با انجام فرایندهایی خاص، عناب و ترنجبین با خواص تغذیه‌ای بالا را جایگزین شکر در تهیه شکلات کردیم برای تولید این فراورده ۴ ماه تحقیق و پژوهش انجام  شده و اکنون به مرحله تولید آزمایشگاهی رسیده است.

حسینی ادامه داد: در محصولات فراوری شده از محصول عناب از شکر یا استفاده نشده و یا استفاده از آن به حداقل رسیده و از این جهت می توان یک قدم به سوی جامعه سالم‌تر برداشت .

عضو گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی یادآورشد: از جمله محصولات تولیدی این گروه پژوهشی می‌توان به کلوچه عناب، چیپس عناب، مربای کم‌کالری و فراسودمند عناب و شکلات عناب اشاره کرد .