تولید برق از باد در سربیشه؛ فرماندار سربیشه:

تولید برق از باد در سربیشه؛

فرماندار سربیشه گفت: یک شرکت قصد سرمایه گذاری برای ایجاد نیروگاه برای تولید انرژی التکریکی حاصل از نیروی باد در این شهرستان مرزی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، به نقل از روابط عمومی فرمانداری سربیشه ، محمد جواد فلاحی در دیدار مدیر توسعه انرژی های تجدید ناپذیر شرکت متقاضی برای فعالیت در این زمینه افزود: طرح ایجاد نیروگاه بادی نیاز به ۷۰ میلیون دلار سرمایه گذاری دارد که بیشتر آن توسط فاینانس( تسهیلات مالی خارجی) تامین خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای رشد و توسعه منطقه، فرمانداری در حال رایزنی با سرمایه گذاران مختلف است و در این خصوص بررسی و امکان سنجی پروژه تولید برق از باد مذاکره لازم صورت گرفت.
فرماندار سربیشه اظهار کرد: در صورت موافقت نهایی شرکت متقاضی برای اجرای این طرح ۵۰ مگاوات برق از انرژی باد تولید خواهد شد که طبق قرارداد، وزارت نیرو انرژی الکتریکی را خریداری می کند.
فلاحی تاکید کرد: فرمانداری برای رشد و پیشرفت شهرستان و جذب سرمایه گذاران، آمادگی هرگونه مساعدت در تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری و اداری مربوط را دارد
و در این ارتباط از تمام ظرفیت های منطقه برای تسهیل و جذب سرمایه گذاران استفاده خواهد کرد.
با توجه به شرایط اقلیمی سربیشه که تحت تاثیر وزش بادهای ۱۲۰روزه سیستان قرار دارد، زمینه مناسبی برای تولید برق از باد در این منطقه وجود دارد.