توسعه و پیشرفت ملی به توسعه روستا وابسته است؛ معاون وزارت جهاد کشاورزی:

توسعه و پیشرفت ملی به توسعه روستا وابسته است؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق ، خداکرم جلالی روز پنجشنبه در جمع مردم بسطاق از توابع شهرستان سرایان افزود: حدود ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین در شهرها زندگی می کنند، مهاجرت ها به دلیل کم توجهی به روستاهاست. وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی و دولت تدبیر و امید با رهبری مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به روستا دارد. همچنین وی یادآور شد: سرمایه گذاری که منجر به اشتغال شود، فضیلت زیادی دارد، ایجاد صندوق خرد روستایی کار مهم و خداپسندانه ای است و موجب ایجاد اشتغال می شود.
وی اشتغال را کلید توسعه منطقه عنوان کرد و گفت: شعار چین ۲۰ سال پیش این بود کسی نباید بیکار باشد و امروز رشد آنها از همین تفکر ریشه می گیرد، ما هم باید برای رسیدن به توسعه و رشد، اشتغال را توسعه دهیم.
همچنین نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و اشتغال پایدار به توسعه روستا وابسته است، وقتی جمعیت روستا را برای ماندن ترغیب کنیم، مشکل مهاجرت به شهرها رفع می شود.
محمدرضا امیرحسنخانی افزود: تا وقتی جمعیت از روستا مهاجرت کند ،آب و کار در مناطق روستایی و آبادی نباشد، مشکل رفع نمی شود.
وی اظهار کرد: سرایان یکی از قطب های اصلی دامداری خراسان جنوبی بود، امروز به دلیل ۱۸سال خشکسالی و کاهش سطح آب های زیرزمینی دامی در منطقه نیست باید به دنبال ایجاد دام جایگزین مثل شتر در این منطقه باشیم.
در این مراسم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از پروژه های عرصه نهال کاری در دشت لاله و بسته بندی محصولات غذایی و کارگاه شیرینی پزی سرایان بازدید کرد.
این پروژه ها در قالب پروژه بین المللی احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته خراسان جنوبی توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اجرا می شود.