توسعه صادرات غیرنفتی با اعطای تسهیلات صادرات کشاورزی

توسعه صادرات غیرنفتی با اعطای تسهیلات صادرات کشاورزی

۴۰ میلیارد تومان تسهیلات با هدف حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای فعالیت‌های صادراتی محصولات کشاورزی استان به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران ،مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: این تسهیلات از محل منابع بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی و برای محصولات کشاورزی صادرات‌محور توسط بانک توسعه تعاون استان با نرخ بانکی ۱۱ درصد و بازپرداخت یکساله پرداخت می‌شود.

اکبری راد گفت: این نوع تسهیلات به‌صورت سرمایه در گردش است و متقاضیان باید برای دریافت تسهیلات به سامانه سپیدار سازمان توسعه تجارت ایران مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی گفت: متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی نباید از محل منابع صندوق توسعه ملی در سیستم بانکی بدهی یا مانده تسهیلات داشته باشند.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی افزود: در تلاش هستیم این تسهیلات افزایش یابد تا در صادرات محصولات کشاورزی استان سهم خوبی داشته باشیم.

اکبری‌راد با اشاره به قابلیت صادرات محصولات کشاورزی استراتژیک و گیاهان دارویی استان گفت: سهم استان ما از این حیث ناچیز بوده است و این محصولات با این قابلیت صادراتی، از سایر استان‌ها صادر می‌شود.

وی افزود: این گونه تسهیلات کمک فراوانی به صادرکنندگان استان خواهد کرد تا محصولات کشاورزی تولیدی خراسان جنوبی را صادر کنند.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی به پیگیری و برندسازی محصولات کشاورزی توسط ستاد توسعه خاوران اشاره کرد و گفت: با توجه به ضرورت بسته‌بندی و اهمیت آن در صادرات این مهم در دستور کار ستاد توسعه خاوران قرار دارد.

وی افزود: باید برای صادرات محصولات کشاورزی تلاش کنیم تا ضمن رونق اقتصادی استان، تولیدکنندگان بتوانند با تولید محصولات مرغوب به ارزش افزوده بالاتری برای محصول خود ترغیب و تشویق شوند.