توزیع بیش از ۲۰۴ کلاه ایمنی بین موتورسواران خراسان جنوبی

توزیع بیش از ۲۰۴ کلاه ایمنی بین موتورسواران خراسان جنوبی

در قالب اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سوار از ابتدای امسال بیش از ۲۰۴ تعداد کلاه ایمنی در استان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران معاون حمل و نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اهمیت رعایت ایمنی موتورسواران و کاهش تلفات جاده‌ای این اقشار، گفت: یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل و نقل استان، اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت سوار است که هر ساله در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی اجرا می‌شود که از ابتدای امسال نیز بیش از ۲۰۴ عدد کلاه ایمنی در بین موتورسواران توزیع شده است.


گرجی با اشاره به اینکه این طرح موجب ارتقاء فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی بین موتورسیکلت‌سواران و کاهش آمار تلفات در موتورسواری می‌شود، افزود: بیشترین دلیل فوت افراد در تصادفات، وارد شدن ضربه به سر است، درحالی که کلاه ایمنی کلاه زندگی و امنیت است که در حفظ جان موتورسواران نقش اساسی ایفا می‌کند.


وی گفت: به دنبال این هستیم که بتوانیم تعداد مصدومان و حوادث موتور سواران را کاهش دهیم، به همین دلیل این اداره کل در روستا‌های استان حضور پیدا کرده و با توزیع اقلامی مانند کلاه ایمنی، شبرنگ‌هایی جهت دیده شدن موتورسواران و همچنین ارائه آموزش‌های نظری مردم را نسبت به خطرات پیش رو آگاه می‌کند.


معاون حمل و نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه کلاه ایمنی ۸۰ درصد از ضربات سر را در حوادث و صدمات مغزی کاهش می‌دهد، افزود: راکبان موتورسیکلت لازم است حق تقدم هنگام ورود از محور‌های فرعی به اصلی را رعایت کنند و همچنین در محور‌های روستایی با سرعت مجاز حرکت کرده و از حرکات مارپیچ خودداری کنند تا شاهد صدمات و تلفاتی در زمینه حوادث جاده‌ای نباشیم.

گرجی گفت: اهدای کلاه ایمنی بیش از ۱۰ سال، توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در دستور کار قرار گرفته و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ عدد کلاه ایمنی بین راکبین موتور سوار استان توزیع شده است.