توزیع برنج تنظیم بازار به قیمت ۱۸۵ هزار تومان از اول هفته ی آینده در استان | هیچ کمبودی برای توزیع گوشت قرمز و مرغ در استان نیست

توزیع برنج تنظیم بازار به قیمت ۱۸۵ هزار تومان از اول هفته ی آینده در استان | هیچ کمبودی برای توزیع گوشت قرمز و مرغ در استان نیست

هزار و پنجاه و سه تن برنج تنظیم بازار هندی و تایلندی با قیمت مصوب شده از اول هفته ی آینده توزیع خواهد شد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در نشست خبری قرارگاه امنیت غذایی استان ازتوزیع بیش از هزار تن برنج هندی و تایلندی از اول هفته آینده در استان خبر داد و گفت: ۶۵۳ تن برنج هندی و ۴۰۰ تن برنج تایلندی تا هفته آینده وارد بازار استان خواهد شد که برای دو ماه آینده سال جدید و ماه مبارک رمضان در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

جعفری قیمت برنج هندی که از شنبه توزیع آن شروع می‌شود را ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: قیمت برنج تایلندی هرکیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با بیان این که برنج پاکستانی که مورد تقاضای مردم استان است، گفت: در حال حاضر ۶۵۰ تن برنج پاکستانی در انبارها موجود است و تقاضای سهمیه بیشتری از وزارت جهاد کشاورزی شده که در آینده افزایش خواهد یافت .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت : هم اکنون۷۰ تن گوشت منجمد گوساله به قیمت تنظیم بازار در حال توزیع است و علاوه بر آن مقدار ۲۷ تن گوشت گوسفندی منجمد هم در حال توزیع است.

جعفری با بیان اینکه مرغ منجمد مورد نیاز بازار استان نیز تامین شده، افزود: مرغ منجمد با قیمت هرکیلوگرم ۲۰ هزار تومان براساس مصوبه تنظیم بازار کشور در استان توزیع می شود.

وی گفت: شکر نیز به میزان ۱۲ هزار و ۵۳۵ تن و هر کیلوگرم ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان توزیع می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین از کشیک نانوایی‌ها و میادین میوه و تره بار به عنوان برنامه‌های سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: ۷۴۲ واحد نانوایی که معادل ۶۰ % و ۶۲۲ که معادل ۷۵% از کل این واحد های فروش در استان به عنوان شیفت در ایام سال جدید فعالیت خواهند کرد.

حعفری از تامین۸۰۰ تن میوه شب عید در استان خبر داد و کفت: قیمت میوه تنظیم بازار ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار در زمان توزیع تعیین شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص نظارت و بازرسی از بازار افزود :با همکاری همیاران بازار ۵۳ میلیارد ریال پرونده تخلف که در حوزه های عرضه خارج از شبکه،گران فروشی و عدم درج قیمت بوده است که به سازمان تعزیرات حکومتی فرستاده شد.

جعفری به بازرسی های انجام شده در حوزه ارد و نان اشاره کردو گفت: ۵۸۹۴ مورد بازرسی به مبلغ تخلف ۳۵ میلیارد ریال انجام شده که ۱۳۶ واحد صنفی منجبر به تعهد شده اند و برای ۵۵ واحد صنفی پرونده تخلف صادر شد.
وی ادامه داد : در حوزه ی کالاهای اساسی ۲۱۸۴۲ مورد بازرسی به مبلغ تخلف ۱۸میلیارد و ۱۴۳ میلیون ریال انجام شده که ۸۲۰ واحد صنفی منجبر به اخذ تعهد شده است.