تلاش برای بازکردن سه مسیر برای محبوس شدگان پلاسکو؛

تلاش برای بازکردن سه مسیر برای محبوس شدگان پلاسکو؛

حسین هاشمی، استاندار تهران گفت: “در حال باز کردن سه مسیر برای دسترسی به محبوس‌شدگان حادثه ریزش ساختمان پلاسکو هستیم.”

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، استاندار تهران درباره آخرین اقدامات انجام شده برای نجات مصدومان محبوس زیر آوار ساختمان پلاسکوگفت: “متأسفانه به دنبال این حادثه دلخراش ۲۵ الی ۳۰ نفر از نیروهای خدوم و زحمتکش آتش‌نشانی زیر آوار محبوس شده‌اند.”

آقای هاشمی همچنین توضیح داد: “با توجه به اینکه محبوس‌شدگان عمدتا در قسمت‌های تحتانی ساختمان بودند، سه مسیر برای ورود به قسمت‌های پایینی ساختمان طراحی شده و در حال باز کردن سه مسیر برای دسترسی به محبوس‌شدگان هستیم.”

استاندار تهران تاکید کرد که تا پایان عملیات امدادرسانی به مصدومان این سانحه نمی‌توان آمار دقیقی از تلفات و یا مصدومان ریزش ساختمان پلاسکو اعلام کرد.

آمار کشته شدگان را رد میکنیم.

سخنگوي سازمان آتش نشاني به خبرنگار شهروند گفت:٢٠كشته در حادثه ساختمان پلاسکو را رد مي كنم و تعداد مفقودين مشخص نيست. پیشتر قالیباف شهردار تهران که در یک سفر بود، با ناتمام کردن سفر خودش و باز گشت به تهران، اعلام کرده بود تعداد ۲۰ نفر از اتش نشان ها در زیر اوار شهید شده اند.

سخنگوی اتش نشانی اعلام کرده بود که پیشتر، ۱۰ مورد اخطار به مالکان ساختمان پلاسکو در مورد وضعیت غیر ایمن این ساختمان ارسال شده بود.

طبق قانون نظارت و مسئولیت بر وضعیت ایمنی ساختمان ها بر عهده شهرداری هاست.