تصویب ایجاد هشت هزار شغل جدید در کارگروه اشتغال خراسان‌جنوبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی خبر داد:

تصویب ایجاد هشت هزار شغل جدید در کارگروه اشتغال خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی گفت: در حوزه اشتغال که دغدغه مقام معظم رهبری است ایجاد هشت هزار شغل جدید در کارگروه اشتغال استان مصوب شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل ازایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، هادی آرین، امروز(ششم شهریورماه)، در جلسه ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی طی دو سال گذشته در سه محور در استان پیگیری شده است.

وی افزود: تدوین برش استانی برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تصویب پروژه‌های خاص استان و تدوین بسته‌های خاص استان در راستای تولید و اشتغال، از جمله این محورها است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰ جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی در استان برگزار شده که این جلسات ۲۳ مصوبه داشته است، تصریح کرد: تاکنون تمام این مصوبات اجرایی شده و پروژه‌های تعریف شده ۱۰۰ درصد محقق شده است.
آرین با اشاره به تشکیل شش جلسه ستاد در سال جاری، بیان کرد: این جلسات تاکنون ۲۲ مصوبه داشته که ۹۰ درصد آن اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های ستاد  اقتصاد مقاومتی در قالب هفت کارگروه راهبری می‌شود، افزود: تاکنون ۴۴ جلسه کارشناسی این کمیته‌ها برگزار شده و از ۲۰۷ مصوبه این کمیته‌ها ۱۴۸ مورد اجرایی شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی از تصویب ۸۹ پروژه اقتصاد مقاومتی برای ۱۲ دستگاه اجرایی استان در امسال خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر در حال پایش ماهانه و فصلی این پروژه‌ها هستیم.
آرین اظهار کرد:  از ابتدای امسال تاکنون ۴۷۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در استان داشته‌ایم.
وی یادآور شد:  اجرای عملیات آبخیزداری در ۱۸.۵ هزار هکتار، اجرای طرح فرسایش بادی در سطح ۱۴ هزار هکتار، آبرسانی به ۲۴ هزار نفر در نواحی مرزی استان و اجرای طرح کاروزی با هدف دو هزار و ۲۵ نفر، از دیگر اقدامات انجام شده در استان است.