تشکیل ستاد انتخاباتی و تبلیغات زود هنگام غیرقانونی است؛ فرماندار خوسف:

تشکیل ستاد انتخاباتی و تبلیغات زود هنگام غیرقانونی است؛

محمد شفیعی روز شنبه در جلسه توجیهی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان با تاکید به رعایت قانون و اخلاق افزود: بایستی به نحوی در جلسات نامزدها حضور یابند و مورادی بیان کنند که دلخوری رقبا را فراهم نکنند.
وی با بیان اینکه ستاد پیگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری خوسف تشکیل شده است، یادآور شد: مردم این شهرستان همیشه در صحنه هستند،مشکل خاصی نداریم و همیشه این مردم با حضور خود در تمامی صحنه های اجتماعی و سیاسی بیعت خود را با امام راحل ، مقام معظم رهبری و شهدا اعلام کردند.
فرماندار خوسف به جانمایی محل های مناسب تبلیغاتی که توسط شهرداری مشخص شد، اشاره کرد و افزود : آگاهانه و هوشمندانه در تبلیغات حضور یابند و بویژه در فضای مجازی اگر از آن به درستی استفاده نشود این فرصت به تهدید تبدیل خواهد شد.
وی یادآو رشد: داوطلبان باید در سخنرانی های خود قانون را مد نظر دهند و با وظایف شوراها آشنایی داشته باشند چرا که بعضاْ تعدادی از داوطلبان در سخنرانی های خود قول هایی به مردم می دهند که از وظایف شوراها خارج است.
شفیعی اظهار کرد: تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز و تا ساعت ۲۴ مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت که رعایت قانون از مهمترین وظایف نامزدهاست.
هادی عرب دادستان شهرستان خوسف نیز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، انتخابات را مساله مهم برشمرد و افزود: باید قدر انقلاب را دانست و کاری نکرد که مدیون خون شهدا و امام (ره) شویم.
وی با بیان اینکه تمام گزارش ها اعم از نامزدها ، دفتر تبلیغاتی، فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: دادگستری طبق قانون و بدون اغماض به تمام تخلفاتی که گزارش شود بدون فوت وقت رسیدگی خواهد کرد.
وی به شرح جرائم و تخلفات انتخاباتی پرداخت و با تاکید به استفاده صحیح از فضای مجازی اظهار کرد: هیچ چیز از چشم قانون پوشیده نیست.
در ادامه نیز رئیس هیات بازرسی بر انتخابات، نماینده اداره اطلاعات، دبیر ستاد انتخایات و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مطالب لازم را در خصوص تبلیغات قانونی به داوطلبان ارائه کردند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت ماه در سراسر ایران برگزار خواهد شد.