تربیت تشکیلاتی ، وجه تمایز سازمان دانش آموزی نسبت به سایر نهاد هاست مشاور عالی رئیس سازمان دانش آموزی کشور خبر داد:

تربیت تشکیلاتی ، وجه تمایز سازمان دانش آموزی نسبت به سایر نهاد هاست

علی نقی یزدان پناه مشاور عالی رئیس سازمان دانش آموزی کشور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، ضمن ابراز خرسندی از برنامه های اجرا شده در جلسه افتتاحیه فعالیت های سازمان ،گفت: با توجه به انجام این گونه برنامه ها در خراسان جنوبی، این استان از نظر کمی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و نیز در سطح کیفی به واسطه همبستگی و عشق کارکنان و اعضای سازمان، گروه های خراسان جنوبی ، جزء قدرتمند ترین گروه های کشور هستند.

یزدان پناه در ادامه گفت: در سراسر کشور ، بیش از یک میلیون نفر از دانش آموزان  به عضویت  تشکلات پیشتازان در آمده اند ،به طوری که در هر استان ،   ۱۰درصد از دانش آموزان ، عضو تشکیلات شده اند ، اما در خراسان جنوبی با توجه به ثبت ۶۲۰ گروه ، این رقم به ۱۵ درصد نیز افزایش یافته است.

مشاور عالی رئیس سازمان دانش آموزی کشور با توجه به اینکه در حال حاضر رخنه فرهنگی در ایران ، در حال پیشرفت است ، گروه های تشکلاتی میتوانند با انتقال آموزش های هویتی و معرفتی به دیگران و نیز عمل به این تعالیم، نقش موثر و تائیرگذاری را در جلوگیری از این تهاجم داشته باشند.

وی افزود: یکی از اهداف مهم سازمان دانش آموزی ، تربیت دانش آموزان در سطوح دینی،اجتماعی ، فرهنگی و علمی است و این تربیت باعث می شود که دانش آموزان ما در سطح جامعه خود ، محکم عمل کند تا بتواند از حق خود دفاع کند و نیز استفاده از ملاک های دینی ، میتواند سپر و وسیله در برابر جنگ نرم دشمن باشد.

یزدان پناه در ادامه به تبیین اهداف سازمان اشاره کرد و افزود: یکی از وجوه تمایز این تشکیلات نسبت به سایر تشکلات این است که  این سازمان از موازی کاری با سایر دستگاه ها و گروه ها دوری کرده است و دانش آموز را به صورتی تربیت میکند که وی بتواند در همه ابعاد ، حرفی برای گفتن داشته باشد و این میتواند یکی از تسهیلاتی باشد که دانش آموز در طول عمر کسب کرده است.

وی اظهار کرد: از آنجایی که آموزش و پرورش ما ، تنها به بحث آموزش اهمیت میدهد ، سازمان دانش  آموزی نقش موثری در بحث پرورش دارد تا این بال پرنده آموزش و پرورش نیز همانند آموزش ، به خوبی رشد کند و کار کند و برگزاری اردوهای کشوری که زندگی در شرایط سخت را به دانش آموز می آموزد، میتواند در این امر جایگاه ویژه ای داشته باشد.

مشاور عالی رئیس سازمان دانش آموزی کشور گفت:در سازمان مرکز ، از خراسان جنوبی به عنوان یکی از بازوهای توانمند سازمان یاد می شود ، چرا که هرجا این تیم می بایست حضور می داشت ، به خوبی حضور داشته است و به همین دلیل میتواند برای سایر تیم ها در سطح کشور به یک الگو تبدیل شود.

یزدان پناه در پایان با توجه به رسالت کار خبرنگاران و به خصوص خبرنگاران پانا در امر تهیه گزارش از توانمندی ها و مشکلات مدارس ، گفت:از لازمه های کار این خبرگزاری این است که بتوانیم یک خبرنگار را از سطح مقدماتی به سطح پیشرفته ارتقا دهیم و این امر میتواند با داشتن امکانات و لوازم کافی محقق شود.