ترانزیت خارجی در گمرک خراسان جنوبی بیش از ۲برابر شد؛ مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی:

ترانزیت خارجی در گمرک خراسان جنوبی بیش از ۲برابر شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از ایرنا محمد علی خاشی روز  مدیر کل گمرکات خراسان جنوبی گفت: کود شیمیایی، مرغ منجمد، گاز مایع، مخازن فلزی و تخم مرغ از جمله کالاهای ترانزیت خارجی استان در این مدت بود.
وی اظهار کرد: ترانزیت خارجی در استان در این مدت از ترکمنستان، ترکیه، عراق، اردن، جمهوری آذربایجان و امارات متحده عربی انجام شده است.
به گزارش ایرنا، خاشی به میزان واردات استان در ۹ ماهه امسال اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت ۴۰ فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش ۶ میلیون و ۴۵۶ هزار دلار و وزن پنج هزار و ۱۴۸ تن صادر شد.
وی اضافه کرد: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه ۱۸۶ درصد، ارزش ۲۰۹ و وزن ۱۹۰ درصد افزایش دارد.
وی اظهار کرد: عمده اقلام وارداتی به استان در این مدت شامل برنج، ماشین آلات صنعتی، شاهدانه، شکر و احشام شامل گوسفند و شتر بود که از پاکستان، چین، برزیل و افغانستان وارد شده است.
مدیرکل گمرکات استان با اشاره به میزان ورودی و خروجی مسافران استان در ۹ ماهه امسال بیان کرد: مسافر ورودی از فرودگاه بیرجند پنج هزار و ۱۰۳ نفر و مسافر خروجی (کربلای معلی) چهار هزار و ۹۲۵ نفر بود.
خاشی افزود: تعداد مسافران ورودی نسبت به سال قبل پنج درصد کاهش و خروجی ۲ درصد افزایش دارد.
به گفته این مسئول در این مدت هشت هزار و ۶۱۷ نفر مسافر ورودی و هفت هزار و ۲۲۱ نفر مسافر خروجی از مرز رسمی ماهیرود عبور کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ورودی ۱۲۰ درصد و خروجی ۱۴۵ درصد افزایش دارد.