تحویل بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی فردوس به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛

تحویل بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی فردوس به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛

مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از اتمام عملیات اجرایی بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی فردوس خبر داد و گفت: این بیمارستان جهت تجهیز و بهره‌برداری تحویل دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، شهاب‌الدین سپهری صبح امروز در حاشیه مراسم تحویل ساختمان بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی فردوس به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت ۲۵٫۳ هکتار، با زیربنای بیش از ۱۲ هزار مترمربع در ۶ طبقه و با اعتباری بیش از ۴۳۰ میلیارد ریال ساخته شده است.
وی افزود: این بیمارستان شامل بخش‌های جراحی، داخلی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان و همچنین اتاق‌های عمل و اتاق‌های زایمان و بخشهای NICU-CCU-ICU و ساختمان درمانگاه، اورژانس، رادیولوژی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، داروخانه، ساختمان‌های اداری، خدماتی پست برق، پست گاز، نگهبانی، منابع آب، تصفیه خانه فاضلاب و ساختمان امحاء زباله است.
مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تصریح کرد: این پروژه به نظر کارشناسان فنی وزارت بهداشت جزو پروژه‌های مطرح استان است که در ساخت آن از بهترین مصالح و تجهیزات و با رعایت مشخصات فنی استفاده شده است.
سپهری بیان کرد: امروز این بیمارستان از پیمانکار تحویل موقت و به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جهت تجهیز و بهره‌برداری تحویل شد که به‌زودی با حضور مسئولان کشوری افتتاح می‌شود.