تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی افزایش می‌یابد/استخدام ۱۰۰ نفر تا پایان سال؛

تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی افزایش می‌یابد/استخدام ۱۰۰ نفر تا پایان سال؛

رئیس دانشگاه علوم پرشکی بیرجند با بیان اینکه به زودی بخش جراحی مغز و اعصاب به بیمارستان رازی منتقل شده و بیمارستان امام رضا(ع) به مرکز تروما تبدیل می‌شود گفت: در حال حاضر دو دستگاه آنژیوگرافی در استان داریم و تجهیزات بیمارستان‌ها در حال توسعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، کاظم قائمی روز گذشته و در مراسم بهره‌برداری از تجهیزات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی رازی بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر سه فوق تخصص گوارشی در بیرجند فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیماران برای دریافت خدمات گوارشی به شهرهای دیگر اعزام نمی‌شوند بلکه در مرکز استان خدمات ارائه می‌شود افزود: ۹ دستگاه رادیولوژی، ۲۳ دستگاه برای سیستم جراحی، ۴۵ دستگاه اکو و سونوگرافی و ۲ دستگاه آنژیوگرافی در خراسان جنوبی وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بیمارستان رازی بیرجند جزو بیمارستان‌های مهم استان است که دارای دو دستگاه آنژیوگرافی است و بخش قلب از بیمارستان ولی عصر به رازی منتقل شده است.

قائمی با بیان اینکه به زودی بخش جراحی مغز از بیمارستان امام رضا(ع) به بیمارستان رازی منتقل می‌شود و بیمارستان امام رضا(ع) به مرکز تروما تبدل می‌شود افزود: تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های استان رشد خوبی داشته که بیشتر تجهیزات وارد شده به استان به صورت رایگان بوده و وزارتخانه مبلغی را از دانشگاه دریافت نکرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: بیمارستان رازی بیرجند ۲۸۶ تختخواب مصوب داشته اما ظرفیت ۳۰۰ تختخواب را دارد و به زودی بخش آی سی یو این بیمارستان افتتاح می‌شود.

رئیس بیمارستان رازی نیز در این مراسم، با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بخش گردشگری سلامت را در بیمارستان رازی سرمایه‌گذاری کنیم افزود: در بیمارستان  رازی تمام بیماران قلبی استان خدمات دریافت می‌کنند و امروز بخش‌های ارولوژی، جراحی مغز و اعصاب، اورژانس در این بیمارستان افتتاح و به بیماران خدمت ارائه می‌دهد.

سیدمرتضی وجدان با بیان اینکه یکی از افتخاران بیمارستان رازی این است که تجهیزات بیمارستان در کوتاه مدت انجام شده است اظهار داشت: هنوز عملیات ساختمانی بیمارستان رازی به اتمام نرسیده که امیدواریم تا پایان سال فضاهای اداری و آموزشی به صورت کامل به بهره‌برداری برسد.

رئیس بیمارستان رازی با بیان اینکه بیمارستان رازی یک مرکز پژوهشی آموزشی و درمانی است که در ۸ طبقه به بهره‌برداری رسیده است اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون برای ۴۰۰ نفر نیروی انسانی در قالب نیروهای پیمانی و شرکتی اشتغال فراهم شده و تا پایان سال ۱۰۰ نفر دیگر استخدام می‌شوند.