تجلیل از پرستاران و فعالان بخش سلامت نهبندان؛

تجلیل از پرستاران و فعالان بخش سلامت نهبندان؛

۳۴ نفر از پرستاران و فعالان بخش سلامت شهرستان مرزی نهبندان در جنوب خراسان جنوبی روز سه شنبه در مراسمی تجلیل شدند .

فرماندار نهبندان در این مراسم با تبریک میلاد حضرت زینب (س) پرستاری را هنری بی نظیر و تخصصی دانست و گفت: این حرفه تنها نگهبانی از مرز حیات بیمار نیست بلکه با دمیدن روح زندگی در وجود بیماران حافظ سلامت روان آنان نیز است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، اصغر نظافت با بیان اینکه پرستاری یک شغل همراه با مجاهدت ، ایثار و فداکاری است، افزود : در تنها بیمارستان شهرستان ۳۲ تخت بستری وجود دارد که ۶۱ پرستار در این بیمارستان مشغول کار هستند.
وی تعداد تخت و پرستاران با توجه به جمعیت ۵۷ هزار نفری منطقه را کافی ندانست و گفت : با توجه به قول مسئولان پس از بیمارستان قائم ، طرح ارتقای بیمارستان شهید آتشدست نهبندان از ۳۲ به ۶۴ تختخوابی اجرایی خواهد شد .
نظافت ادامه داد : بخش جدید زایشگاه ال دی آر بیمارستان نهبندان با سه اتاق که برای آن چهار میلیارد ریال در حال تکمیل است و با تخصیص یک میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال کار تجهیز این بخش به زودی آغاز می شود .
وی افزود : به همت دولت تدبیر و امید چند روز گذشته دستگاه رادیولوژی جدید فوق پیشرفته دیجیتال بیمارستان نهبندان با صرف ۶ میلیارد ریال خریداری شد که به زودی نصب و آغاز به کار می کند .
به گفته فرماندار نهبندان تا اردیبهشت سال ۹۶ اتفاق مهمی در بخش بهداشت و درمان رخ خواهد داد، گفت : مراکز بهداشت و درمان « خوانشرف» و « گرم تمام ده» با ۱۲میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.