تالار علامه فرزان بیرجند در آتش سوخت

تالار علامه فرزان بیرجند در آتش سوخت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند گفت :” ساعت ۵ و ۱۳ دقیقه امروز، حریق به این سازمان اعلام و دو دقیقه بعد نیروها از نزدیکترین ایستگاه در خیابان سجادشهر، به محل حادثه اعزام شدند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق حسینی افزود : شدت آتش سوزی به حدی بود که فرمانده عملیات درخواست نیروی کمکی کرد و بلافاصله از ۵ ایستگاه دیگر نیروها اعزام شدند .

وی افزود : ۲۰ نیروی آتش نشان با ۶ دستگاه خودروی سنگین ، یک دستگاه بالابر و دو دستگاه تانکر آبرسان پشتیبان ، کار اطفای حریق را از چهار نقطه شروع کردند و حریق را در ۵۸ دقیقه خاموش کردند .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند با بیان اینکه کارشناسان این سازمان در حال بررسی علت حریق هستند افزود : متاسفانه این سالن حداقل تجهیزات ایمنی را نداشت و سازه های چوبی و سقف کاذب سالن، شدت حریق را گسترش داد .

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند هم گفت : این دومین حریق بزرگ پس از آتش سوزی فروشگاه اتکاست که با کمک ۵ تیم عملیاتی مهار شد .

میری افزود : یکی از عواملی که باعث گسترش حریق شد میزان بار اشتعال بود و چون در سالن چوب زیاد به کاررفته بود و بار اشتعال زیاد بود حریق گسترش یافت .

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند هم گفت: تالار علامه فرزان بیرجند ، حداقل تجهیزات ایمنی را نداشت و این تجهیزات آماده به کار نبود .

سلمانی افزود : در دو سال گذشته بیش از ۷۰ اداره در بیرجند به لحاظ ایمنی بازرسی شده اند و اخطارها و هشدارهای لازم در خصوص نداشتن تجهیزات ایمنی و سیستمهای اعلام و اطفای حریق داده شده است .

وی افزود : متاسفانه به جز تعداد محدودی از ادارات، بقیه به هشدارها توجه نکرده و تاکنون نسبت به رفع نواقص ایمنی اقدام نکرده اند .

تالار علامه فرزان یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای شهر بیرجند و متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است ./صداسیما