تأیید صلاحیت بیش از ۵ هزار نفر در انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی؛

تأیید صلاحیت بیش از ۵ هزار نفر در انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی؛

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده شوراهای اسلامی شهر و روستا خراسان‌جنوبی تاکنون ۵۵۴۲ نفر است.

فرهاد فلاحتی با اشاره به تایید صلاحیت ۵۵۴۲ نفر از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستای خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از این تعداد، ۶۶۱ نفر در حوزه شوراهای شهری است که ۱۳۰ نفر آن، مربوط به شهر بیرجند هستند.

وی ادامه داد: همچنین از این تعداد ۴۸۸۱ نفر در حوزه روستایی، کاندیداهای تایید صلاحیت شده شوراهای اسلامی هستند.

فلاحتی افزود: از تعداد ۳۴ اعتراض که از سوی رد صلاحیت‌شدگان حوزه شهری به هیأت نظارت استان صورت گرفت، بر مبنای آنچه که در هیأت نظارت عالی استان انجام شد، ۱۹ نفر رد و ۱۵ نفر مورد تأیید قرار گرفتند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین تعداد ۵۵ نفر از رد صلاحیت‌شدگان حوزه روستایی، اعتراض کردند که در تجدیدنظر اول که در هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها صورت گرفت، از این تعداد،  ۲۴ نفر رد و تعداد ۳۱ نفر مورد تأیید قرار گرفتند.

فلاحتی بیان کرد: در حوزه روستایی، برای تجدیدنظر دوم تعداد هفت نفر مجدداً اعتراض کردند که پرونده‌های آنان در هیأت نظارت عالی استان، مورد بررسی قرار گرفت که پس از بررسی، از آن تعداد، دو نفر تأیید و پنج نفر رد شدند.

وی ادامه داد: در حوزه روستایی، تعداد کاندیداها نهایی شده اما در حوزه شهری تاکنون نتیجه تجدیدنظر دوم اعلام نشده که به محض اعلام نتیجه نهایی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از وظایف هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی، بررسی صلاحیت‌های کاندیداها است و همچنین این هیأت، وظیفه نظارت بر روند انتخابات را نیز دارد.

فلاحتی تصریح کرد: هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی تا روز انتخابات بر روند انتخابات نظارت می‌کند و در روز انتخابات نیز با استفاده از ناظرین خود سر صندوق‌های رأی به این نظارت ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی بر روند تبلیغات زودهنگام رسیدگی و گزارشات رسیده را پیگیری می‌کند و خوشبختانه تاکنون در رابطه با تبلیغات انتخابات شوراهای استان تخلف قابل پیگیری گزارش نشده است.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی اگر با عنوان تبلیغ برای نامزدها باشد تخلف است و در صورت مشاهده و یا گزارش، رسیدگی می‌شود.

فلاحتی بیان کرد: تاکنون مورد خاصی مبنی بر تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی در فضای مجازی در رابطه با کاندیداهای شوراهای اسلامی استان گزارش نشده است.

وی یادآور شد: زمان تبلیغ شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۱  لغایت ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری خواهد بود.