بیمه شدگان تامین‌اجتماعی چگونه می‌توانند والدین خود را بیمه کنند؟

بیمه شدگان تامین‌اجتماعی چگونه می‌توانند والدین خود را بیمه کنند؟

یکی از گروه‌هایی که می‌توانند تحت تکفل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند، والدین آنهاست تا به تبع از آنها از خدمات این سازمان برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، بر اساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، برای تحت پوشش قرار گرفتن والدین و برخورداری آنها از خدمات این سازمان، می بایست سن پدر ٦٠سال تمام و مادر ٥٥ سال تمام باشد.
تامین معاش پدر و مادر به عهده بیمه شده باشد و از هیچ سازمانی مستمری دریافت نکنند و یا به تشخیص کمیسیون پزشکی موضوع ماده ٩١ این قانون از کارافتاده باشند.
همچنین، در زمان ارائه تقاضای کفالت برای والدین، آنها بیمه شده سازمان تامین اجتماعی نباشند.
همچنین بر اساس قانون، والدین بیمه شده برای تحت پوشش قرار گرفتن، مشمول سایر صندوق های بیمه و بازنشستگی از نظر پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی و یا دریافت حقوق و مستمری نباشند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بیمه شده برای تحت تکفل قرار دادن والدین بیمه شده، اصل و تصویر شناسنامه وکارت ملی والدین را به هنگام مراجعه به شعبه سازمان تامین اجتماعی به همراه داشته باشند.