بیش از ۱۳۷۰ دانش‌آموز استثنایی در مدارس استان خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی:

بیش از ۱۳۷۰ دانش‌آموز استثنایی در مدارس استان خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی از تحصیل بیش از  یک هزار و ۳۷۰ دانش آموز در مدارس مستقل و کلاس‌های خاص استان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی‌اکبر محمدی صبح امروز در همایش گرامیداشت روز معلولان که در سالن قلم‌چی شهرستان بیرجند برگزار شد با بیان اینکه معلولیت محدودیت نمی‌آورد اظهار داشت: توانمندی معلولان برکسی پوشیده نیست.رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی تاکید کرد: تفاوت در نظام آفرینش وجود دارد اما باید بهره‌مندی همه اقشار جامعه را فراهم کنیم.

محمدی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نهادی اجتماعی است ادامه داد:  این نهاد برای رسیدن به عدالت آموزشی کوشش می‌کند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در راستای مطالبه‌گری از حقوق دانش آموزان استثنایی تشکیل شده است افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر توجه خوبی به این قشر از دانش‌آموزان شده است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی درباره کارهای انجام شده برای دانش آموزان استثنایی بیان کرد: تهیه زیرساخت‌های مورد نیاز دانش‌آموزان  شامل سمعک،کاشت حلزون و عینک از جمله اقدامات ارائه شده است.

محمدی تاکید کرد: لازم است شرایطی مهیا شود تا دانش‌آموزان استثنایی از خدمات آموزشی به نحو احسن بهره‌مند شوند و نباید معلولان را دچار محدودیت کنیم.