بیانیه ۲۰۰ نماینده در حمایت از بهره ‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی؛

بیانیه ۲۰۰ نماینده در حمایت از بهره ‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی؛

در بیانیه نمایندگان که از سوی علی‌اصغر یوسف نژاد، عضوهیأت رییسه مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس قرائت شد آمده است:

«افتتاح همزمان ۶ فاز توسعه میدان عظیم گازی پارس جنوبی و شروع بهره‌برداری از لایه نفتی این میدان و چهار طرح پتروشیمی در ۲۷ فروردین ماه ۹۶ با سرمایه‌گذاری قریب به ۲۰ میلیارد دلار برگ افتخار زرینی برای جمهوری اسلامی ایران و موید کارآمدی و توانمندی نظام در سخت‌ترین شرایط تحریم‌های ستمگرانه علیه صنعت نفت کشور است. امروز مجموعه پارس جنوبی به عنوان نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تارک نظام می‌درخشد. پیگیری سرسختانه برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در برداشت شایسته و منصفانه از میدان‌های مشترک به حمدالله امروز و در این دولت با بهره‌بردرای از ۱۱ فاز پارس جنوبی به خوبی محقق شده است.

فعالیت تحسین‌برانگیز شرکت‌های پیمانکاری و سازندگان ایرانی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای این میدان همراه با تکمیل زنجیره ارزش با احداث همزمان طرح‌های متعدد پتروشیمی از مصادیق رویکردهای تولید درونزا، برونگرا و دانش‌بنیان می‌باشد.

ما نمایندگان ملت این موفقیت و افتخار بزرگ را به محضر ملت، مقام معظم رهبری، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، رییس جمهور محترم، دولت و همه دست‌اندرکاران طرح‌های عظیم پارس جنوبی در بخش‌های مختلف گاز، نفت و پتروشیمی تبریک می‌گوییم و امیدواریم در سایه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شاهد شکوفایی بیشتر تولیدکنندگان این حوزه باشیم.»