بیانیه شورای سیاستگذاری اصلاح­ طلبان استان خراسان جنوبی

بیانیه شورای سیاستگذاری اصلاح­ طلبان استان خراسان جنوبی

بیانیه شورای سیاستگذاری اصلاح­ طلبان استان خراسان جنوبی در تقبیح جوسازی­­های اخیر علیه استاندار خراسان جنوبی

شهروندان استان خراسان جنوبی طی روزهای اخیر شاهد دور جدیدی از غوغاسالاری و حملات سازمان­یافته علیه استاندار خراسان جنوبی، که با تحریف و تقطیع سخنان ایشان در یک نشست محدود و تخصصی با برخی هنرمندان استان آغاز شد، بوده­اند. در حالی که استاندار محترم خراسان جنوبی در آن جمع خصوصی و متخصص به تبیین آیین­های فرهنگی و مردمی خراسان شمالی، که با حفظ ضوابط شرعی صورت می گیرند و موجب شادی و نشاط مردم می­شوند، پرداخته بود، این مدعیان دروغین ارزشگرایی با تحریف این سخنان در سطح اجتماع و فضای مجازی چنین وانمود کرده­اند که ایشان از رقص مختلط مرد و زن دفاع کرده­اند! این البته اولین باری نیست که برخی افراد و محافل شناخته­شده با ایجاد جوی مسموم و دروغین سعی بر زمینگیر کردن دولت تدبیر و امید و نماینده عالی آن در این استان محروم و نیازمند کار و تلاش دارند.

با نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در بهار سال ۱۳۹۶، افزایش این تحرکات تخریبگرانۀ سیاسی توسط کسانی که بقای منافع مادی خود را در بحران و کشمکش و تداوم فضای رانتی می بینند قابل انتظار است و از این بابت بر ایشان حرجی نیست، که “هر کسی بر طینت خود می­تند”. آنچه که موجب تعجب و تاسف بسیار است، اما، همراه شدن برخی از اشخاص و تریبون­ها با این حرکات سازمان یافته است که بنا به وظیفۀ شغلی خود و جایگاهی که دارند باید نسبت به ایجاد وفاق و همدلی و آرامش در جامعه و تقویت راستی و درستی و مبارزه با دروغ و تحریف و جوسازی پیشگام همگان باشند.

در این مجال اندک قصد ورود به ماهیت سخنان استاندار محترم در جلسه تخصصی و محدود مورد نظر را نداریم چرا که بیانیۀ روابط عمومی وزارت کشور به خوبی اصل و واقعیت ماجرا را منعکس کرده و تحریفگران مطالب آن جلسه را در نزد افکار عمومی رسوا ساخته است. روی سخنان ما با کسانی است که با تمسک به اوضاع اقتصادی کشور و استان بهانۀ جدیدی برای تاختن به دولت تدبیر و امید یافته­اند. از اینان سوال می کنیم:

  1. در حالی که استان خراسان جنوبی در ابتدای تاسیس خود و در سال ۱۳۸۴ به دولت اصولگرای مورد حمایت شما تحویل داده شد و در حالی که در آن ۸ سال درآمدهای ۷۰۰ میلیارد دلاری نفتی کشور به اوج بی سابقه تاریخی خود رسید، چرا حتی یک طرح ملی قابل ذکر برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید در این استان اجرا نشد و چرا در این خصوص فریادی و حتی کمترین اعتراضی از شما برنخاست؟ چرا در آن دوران مردم را به خوردن وعده­های کمتر غذا توصیه می­کردید و حال به ناگاه نگران سفره مردم و اشتغال جوانان شده­اید؟
  2. در حالی که دولت تدبیر و امید توانسته است با ایجاد آرامش در فضای سیاسی و اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار کشور، تورم بالای ۴۰ درصد بازمانده از دولت اصولگرای سابق را به زیر ۱۰ درصد برساند و بر اساس اخباری که همه روزه از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر می شود، چرخ­های صنایع و کارخانجاتی که در طی آن سال­ها دچار رکود و تعطیلی شده بودند یکی پس از دیگری به گردش و حرکت درمی­آیند و در حالی که به عنوان مثال حجم اعتبارات تخصیص یافته به دوبانده شدن راه­های استان در این دولت چندین برابر دولت­های قبلی است و …، چرا به جای حمایت از دولت و کارگزاران تلاشگر آن بر طبل اختلاف و بحران می­کوبید و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی را دچار حاشیه­های ناصواب و غیرمنصفانه و مخرب می­کنید؟ آیا این کار در نهایت منجر به ناکارآمد نشان دادن کلیت نظام، و نه فقط دولت تدبیر و امید، در انظار بدنه ملت نمی­شود؟
  3. آیا هنرمندان و هنردوستان جزو مردمان این کشور محسوب نشده و نیازمند امنیت شغلی و فضای کسب و کار مناسب در چهارچوب ضوابط و مقررات قانونی نیستند؟ آیا گردش پولی بخش هنر، مثل سایر بخش­های خدماتی و اجتماعی که مورد نیاز هر کشوری هستند، در نهایت منجر به کاهش رکود و افزایش اشتغال در سطح استانی و ملی نمی­شود؟ اگر هنرمندان دردها و گلایه­ها و نیازهای خود را به نمایندۀ عالی دولت جمهوری اسلامی بازگو نکنند، و اگر نمایندۀ عالی دولت بر لزوم حمایت قانونی از هنرمندان تاکید نکند، کدام ملجاء دیگری برای رسیدگی به مطالبات این قشر موثر اجتماع سراغ داریم؟

شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان خراسان جنوبی ضمن حمایت قاطع از استاندار مومن، انقلابی و کارآمد استان و ضمن تقبیح این قبیل جوسازی­های ناجوانمردانه و برنامه­ریزی شده، از همگان درخواست دارد در شرایط بحرانی منطقۀ خاورمیانه و در روزگاری که تندروترین دشمنان این ملک و ملت در برخی کشورهای متخاصم بر مسند قدرت نشسته­اند، در دام جوسازیها و پرونده­سازی غوغاسالاران نیفتند و اجازه ندهند فضای آرامش و تلاشی که خصوصاً در ماه­های اخیر در استان ایجاد شده و خروج از رکود و افزایش رشد اقتصادی استان را به همراه داشته است، دچار خدشه و آسیب شود.

بی تردید، دست خداوند متعال باکسانی است که صادقانه و دلسوزانه تمام همت خویش را در جهت کاستن مشکلات جامعه و درمان دردهای مزمن این دیار متمرکز ساخته­ و خود را بازیچۀ دست قدرت­پرستان بی­تقوا نمی­سازند.

و من ا.. التوفیق و علیه التکلان

شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان خراسان جنوبی

۲/۱۲/۱۳۹۵