بوئینگ تا یک ماه آینده ۲ فروند هواپیمای۷۷۷ تحویل ایران ایر می دهد؛

بوئینگ تا یک ماه آینده ۲ فروند هواپیمای۷۷۷ تحویل ایران ایر می دهد؛

به گزارش خبر شرق به نقل از یک منبع اگاه قرار بود این هواپیما به شرکت هوایی ‘ترکیش ایر لاین’ تحویل شود، اما این شرکت از خرید آن منصرف شد.
وی یادآورشد: با توجه به اینکه در قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ ۳۰ فروند از این هواپیماها مدل ۷۷۷ است، لذا شرکت بوئینگ اعلام کرده که این هواپیما را به ایران ایر تحویل می دهد.
هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ یک هواپیمای پهن پیکر تجاری دو موتوره است و می تواند در مسافت های طولانی بیش از ۱۷ هزارکیلومتر پرواز کند که قرار است از این هواپیما ۱۵ فروند ۳۵۰ نفره و ۱۵ فروند دیگر ۳۹۰ نفره به ایران ایر تحویل شود.
با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی ایران ایر ظرفیت صندلی این شرکت بیش از ۱۱ هزار و ۱۰۰ صندلی افزاشی می یابد و در این قرارداد ایران ایر ۵۰ فروند دیگر از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ با ظرفیت ۱۳۰ مسافر باریک پیکر را در یک دوره ۱۰ ساله از بوئینگ تحویل بگیرد.
اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل در باره تحویل این هواپیما به ایران گفت: نخستین هواپیما از ۸۰ فروند هواپیمایی که ایران ایر با بوئینگ بر سر خرید آنها به توافق رسیده، تا یک ماه آینده وارد ناوگان هوایی ایران ایر می شود.
به گزارش ایرنا، در قراردادی که ایران ایر با شرکت ایرباس سال گذشته به امضا رسید قرار است ۱۰۰ فروند هواپیما از این شرکت به ایران ایر تحویل شود و تاکنون ۳ فروند آن به این شرکت تحویل شده است.