بهره مندی ۹۰۰۰ سرباز از آموزش های طرح «سرباز مهارت» جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی

بهره مندی ۹۰۰۰ سرباز از آموزش های طرح «سرباز مهارت» جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی

؛

رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از آموزش ۹۰۰۰ سرباز از آموزش های طرح سرباز مهارت در استان خبر داد .
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی استان امروز، ۱۸ اسفندماه در مراسم اختتامیه طرح سرباز مهارت گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده في مابين وزارت ورزش و جوانان و ستاد كل نيروهاي مسلح در راستاي ارتقاي سطح توانمندي هاي كارآفريني و شغلي و همچنين مهارتهاي زندگي كاركنان وظيفه نيروهاي مسلح، جهاد دانشگاهي كشور بر حسب تخصص و تجربه موجود به عنوان نهاد مجري اين آموزش ها انتخاب شد.
وی با اشاره به اینکه بر اين اساس در استان خراسان جنوبي تا كنون دو فاز اجرا شده، گفت: در سال ۱۳۹۸ سهميه تعلق گرفته ۸۰۰ نفر بوده كه تمامي اين ۸۰۰ نفر از جانب مراكز نظامي (سپاه، ارتش و نيروي انتظامي) معرفي و از آموزش هاي در نظر گرفته شده به ميزان ۸۰ ساعت (۴۸ ساعت اشتغال و كارآفريني و ۳۲ ساعت مهارت هاي زندگي) بصورت حضوري بهره مند شدند.
رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنين محتواي اموزشي كه شامل دو كتاب در دو زمينه فوق الذكر مي باشد، توسط گروه مولفان معاونت آموزش و كارآفريني جهاد دانشگاهي كشور تدوين و در اختيار شركت كنندگان در دوره ها بصورت رايگان قرار گرفته است.
صادقی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ سهميه تعلق گرفته ۹۲۰۴ نفر بوده است كه از اين تعداد مجموعا ۸۹۹۸ نفر از آموزشهاي در نظر گرفته شده به مدت ۴۸ ساعت (۴۰ ساعت آفلاين و مطالعه منابع در اختيار داده شده و ۸ ساعت حضوري رفع اشكال در محل پادگان را رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي) بهره مند شده اند.
وی با بیان اینکه در بحث مستند سازي و ارائه گزارشات با كيفيت به اداره کل ورزش و جوانان استان و دفتر مركزي جهاد دانشگاهي كشور جزو سه استان برتر بوده ايم، یادآور شد: اين مهم محقق نمی شد جز با همكاري فرماندهان و مسئولين امر در نيروهاي مسلح، اساتيد دوره ها، اداره كل ورزش و جوانان استان.
حسن عزیزی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: امروز مفتخر هستیم که در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که سرفصل اول آن موضوع علم و پژوهش بیان شده است، طرح ابتکاری سرباز مهارت را با موفقیت در خراسان جنوبی اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه ۹ هزار سرباز تحت آموزش های مختلف قرار گرفتند، افزود: با همکاری جهاددانشگاهی توانستیم ۱۰۰ درصد طرح را در استان اجرا کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی با بیان اینکه هم افزایی در روحیه کار جهادی است، یادآور شد: این دوره اموزشی ۴۸ ساعته تلنگری بود که سربازان مهارت های خود را در زمینه های مختلف افزایش دهند.
گفتنی است، در پایان مراسم اساتید، فرماندهان و سربازان برتر طرح تقدیر شدند.