بهره برداری از ۳۰۵ پروژه جهاد کشاورزی در خراسان جنوبی در دهه مبارک فجر؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی

بهره برداری از ۳۰۵ پروژه جهاد کشاورزی در خراسان جنوبی در دهه مبارک فجر؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبیاعلام کرد همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر ۳۰۵ پروژه کشاورزی با صرف ۲۷۶ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال هزینه در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق هاشم ولی پور مطلق افزود: بیشترین تعداد پروژه ها با ۲۲۰ مورد مربوط به بخش آب و خاک است.
وی گفت: بیشترین پروژه ها با ۸۰ مورد مربوط به قاینات و ۵۵ پروژه مربوط به سربیشه است.
وی بیان کرد که با افتتاح این پروژه ها در دهه فجر ۱۳۵ فرصت شغلی در استان ایجاد می شود و ۱۲ هزار و ۷۲۵ خانوار از مزایای این پروژهها بهره مند می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: از مجموع سرمایه گذاری برای پروژه ها، ۸۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خودیاری، ۱۴۸ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال دولتی و ۴۴ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی است.
ولی پور مطلق با بیان اینکه از مجموع پروژه های آماده افتتاح ۱۲ مورد پروژه شاخص است، گفت: در حوزه آب و خاک ۲۲۰ پروژه، امور دام سه مورد، باغبانی سه پروژه و نظام مهندسی کشاورزی ۱۶پروژه افتتاح می شود.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه امور فناوری های مکانیزه ۱۸، تعاون روستایی چهار ، منابع طبیعی و آبخیزداری ۱۵، عشایری ۱۴، صنایع هفت، شیلات و آبزیان سه، زراعت و حفظ نباتات هر کدام یک پروژه افتتاح می شود.