بهره برداری از ۱۴طرح صنعتی ومعدنی همزمان با دهه فجر رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد:

بهره برداری از ۱۴طرح صنعتی ومعدنی همزمان با دهه فجر

داود شهرکی مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در این واحد ها را ۳۳۴میلیارد عنوان کرد وافزود با بهره برداری از این طرح ها برای۷۳۰ نفر شغل ایجاد می شود .

شهرکی به پروژه های قابل افتتاح در شهرستان طبس اشاره کرد وافزود در شهرستان طبس ۵ پروژه با سرمایه گزاری ۲۳۱ میلیارد ریال و اشتغال ۶۰۰ نفر به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: از مهمترین پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر در شهرستان طبس می‌توان به راه اندازی بلوکDشرکت معدنجو با ظرفیت ۲۰۰هزارتن استخراج سالیانه زغالسنگ  با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۴۵۰ نفر اشاره کرد.

شهرکی  گفت: علاوه بر آن، شرکت سنگ آهن آفتاب  با ظرفیت ۲۰هزارتن در سال با سرمایه ۳۵ میلیارد ریال و اشتغال ۳۵ نفر و شرکت کانی کربن طبس با ظرفیت ۴۰ هزار تن در زمینه دانه بندی زغالسنگ و سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریالی واشتغال ۹۵ نفر وشرکت سنگواره طبس با ظرفیت سالیانه۱۰۰ هزارتن کنسانتره زغالسنگ با سرمایه گذاری ۴۰میلیارد ریال واشتغال۱۵ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین به آغاز عملیات  بهره برداری معدن  چاه مجی در شهرستان طبس اشاره کرد وافزود این معدن که در زمینه خاک نسوز فعالیت می کند سالیانه با استخراج ۹هزارتن و سرمایه گذاری ۶ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۸ نفر را فراهم نموده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در شهرستان سربیشه گفت: در این شهرستان ۳ پروژه معدنی در زمینه استخراج کرومیت،منیزیت،خاک صنعتی در مجموع با سرمایه گذاری ۱۰میلیارد ریال وظرفیت استخراج  ۱۴هزارو۵۰۰ تن وبا اشتغال ۱۵ نفر آماده افتتاح وبهره برداری می باشد.

وی همچنین در خصوص پروژه های صنعتی شهرستان سربیشه افزود شرکت آلیاژ برجسته خاوران با تولید سالیانه ۱۱۵ هزار دستگاه از تجهیزات آشپزخانه های صنعتی توسط معاون توسعه روستایی ومناطق محروم رییس جمهوری سوم بهمن ماه در شهرک صنعتی مود با سرمایه گذاری۱۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که با بهره برداری کامل آن زمینه اشتغال ۶۵ نفر بطور مستقیم فراهم خواهد شد.

شهرکی افزود واحد صنایع فلزی شرق گستر با ظرفیت سالیانه ۳ هزار تن صنایع فلزی وسرمایه گذاری ۶ونیم میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۸ نفر از دیگر طرح های افتتاحی شهرستان سربیشه است