بهره‌برداری از ۱۴طرح عمرانی آموزش و پرورش در درمیان در دهه مبارک فجر؛ مدیر آموزش و پرورش درمیان گفت: به مناسب دهه فجر، 14طرح عمرانی با 6میلیارد و 690 میلیون ریال هزینه در دهه فجر به بهره‌برداری می رسد.:

بهره‌برداری از ۱۴طرح عمرانی آموزش و پرورش در درمیان در دهه مبارک فجر؛

حسین مهران فر، روزشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان، این طرحها را سالن چند منظوره روستای «کوشکک» با ۶۸ مترمربع زیربنا، محوطه سازی و آسفالت ۶باب مدرسه با زیربنای هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع ،راه اندازی سیستم تاسیسات گرمایشی در هفت باب مدرسه با زیربنای سه هزار و ۳۴۷ مترمربع زیربنا را از جمله این طرح ها ذکرکرد.
وی در ادامه به هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه ایجاد توازن رشته های تحصیلی است.
وی از مسئولان خواست شغل های فنی وحرفه ای و کار دانش مورد نیاز آینده شهرستان را معرفی کنند تا بر اساس آن در هنرستان‌ها رشته تحصیلی تعریف شود.
وی عنوان کرد: سیاست جدید وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری افزایش رشته ها متناسب با بازار کار است که امسال چند رشته جدید و متناسب با بازار کار شهرستان به رشته های هنرستان ها اضافه شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مهران فر گفت: بر اساس طرح تحول بنیادین در افق ۱۴۰۴ توازن بین رشته ای و هدایت تحصیلی باید انجام شود و دانش آموزان براساس استعداد خود رشته تحصیلی را انتخاب کنند.
وی با تاکید بر تفکیک جنسیتی در دبیرستان های شهرستان، گفت: در برخی از شهرها و روستاها دانش آموزان دختر و پسر با هم تحصیل می کنند که تلاش آموزش و پرورش تفکیک این مدارس است.
وی ادامه داد: اولیا دانش آموزان تمایلی به تفکیک جنسیتی ندارند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش شهرستان برای ریشه کنی بی سوادی موفق عمل کرده است، افزود: تعداد بی سوادان ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان بسیار محدود هستند، به زودی جشن ریشه کنی بی سوادی در این گروه سنی برگزار خواهد شد.
به گفته مهران فر، افرادی که برای باسوادی اقدام کنند، آموزش و پرورش ۱۰ میلیون ریال به آنان پاداش پرداخت می کند.
وی ادامه داد: این شهرستان مرزی رتبه نخست را در مبارزه با بی سوادی کسب کرده است.
وی با بیان اینکه جهل و نادانی بزرگترین فقر بشریت است، تصریح کرد: آگاهی بخشی و تعلیم و تربیت، مهمترین نیاز بشر است، انسان ها را به سمت کمال و سعادت دنیوی و اخروی هدایت می کنند.