بشرویه شهرستان پیشرو در کشت حفاظتی است

بشرویه شهرستان پیشرو در کشت حفاظتی است

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: بشرویه شهرستان پیشرو در کشت حفاظتی است که این امر در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خزاسان جنوبی ، هاشم ولی‌پور مطلق صبح امروز (۳۰ دی ماه) در جلسه‌ای که با حضور اعضای هیئت مدیره صندوق توسعه کشاورزی بشرویه برگزار شد، اظهارکرد: خوشبختانه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در تمام شهرستان‌های استان در حال فعالیت هستند و خدمات قابل توجهی به نسبت ظرفیتی که دارند در شهرستان خود ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: در خصوص افزایش سرمایه صندوق‌ها تدابیری اتخاذ شده و تصمیماتی نیز در این زمینه گرفته شده؛ لذا اختصاص سرمایه و توسعه منابع به صورت معقولانه و با شرایط متناسب صندوق‌ها بسیار مهم است که باید در این خصوص ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و سایر عوامل دخیل در حوزه کشاورزی دیده شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: شهرستان بشرویه از ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه کشاورزی برخوردار است.

ولی‌پورمطلق افزود: در همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی، خراسان‌جنوبی خوش درخشید و ۱۰ نمونه ملی از این استان انتخاب شدند که چهار نمونه ملی از بشرویه بودند.

وی تصریح کرد: بشرویه شهرستان پیشرو در کشت حفاظتی است که این امر در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: در بخش کشاورزی از ۳ هزار و ۴۱۲ میلیارد تومان ارزش تولیدات کشاورزی استان، سهم شهرستان بشرویه ۳۸۴ میلیارد تومان است و این شهرستان مقام اول را در سطح زیرکشت محصولات زراعی و مقام چهارم را در بخش تولیدات باغات دارد.

ولی پورمطلق به ظرفیت‌های بشرویه از جمله وجود ترمینال‌های ضبط پسته و صنایع تبدلی، کارخانه فراورده‌های لبنی اشاره کرد و افزود: در حوزه صنایع تبدیلی تکمیلی ۱۳۸ واحد در استان داریم که از این تعداد، ۱۰ واحد در بشرویه با ظرفیت ۳۰ هزارتن فعالیت می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان بشرویه با ۳۸۶ سهامدار، مبلغی بالغ بر ۳٫۶ میلیارد تومان سرمایه دارد.