بسیج دانشجویی در انتخابات ۲۹اردیبهشت از هیچ نامزدی حمایت نمی کند؛ معاون هماهنگ کننده بسیج دانشجویی :

بسیج دانشجویی در انتخابات ۲۹اردیبهشت از هیچ نامزدی حمایت نمی کند؛

مجتبی باستان روز پنجشنبه در گردهمایی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های خراسان جنوبی در بیرجند افزود: بسیج دانشجویی به عنوان عنصر پایبند به انقلاب می خواهد انقلاب را تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) استمرار و استحکام ببخشد لذا باید سالم بماند و نباید آن را به نفع شخص یا گروهی مصادره کند.
وی اضافه کرد: دانشجویان بسیجی ممکن است سلیقه متفاوتی داشته باشند، اگر می خواهند کار کنند، نباید اسم شخصی را مطرح کنند بلکه سعی کنند با تبیین و روشنگری مردم، آنها را در انتخاب نامزد اصلح کمک کنند.
وی بیان کرد: سازمان بسیج دانشجویی برای انتخابات پیش رو راهبردهایی دارد و ملاحظات، نکات و برنامه هایی توسط سازمان در فاصله زمانی تا انتخابات اجرا خواهد شد.
به گزارش ایرنا، باستان، به آخرین وضعیت انتخابات اشاره کرد و افزود: سازمان بسیج دانشجویی ۶ اصل اساسی در انتخابات دارد که در نشست ها و جلسات مختلف در یک سال حضور به دست آمده است.

** کمک به مشارکت پرشور مردم در انتخابات
باستان در ادامه کمک به مشارکت پرشور مردم در انتخابات را یکی از اصول سازمان بسیج دانشجویی برشمرد و بیان کرد: مقام معظم رهبری مرتب از حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات صحبت می کنند، چرا که این حضور، اقتدار ملی را تثبیت و پایه های حکومتی نظام را مستحکم می کند.
وی عنوان کرد: رهبری چند روز پیش در دیدار با کارگران فرمودند، حضور مردم بود که سایه جنگ را از روی کشور برداشت نه مسایل دیگر؛ اینکه بسیج دانشجویی چگونه مردم را پای صندوق رای بیاورد خیلی مهم است که در این زمینه ۲۰ نمونه ارایه شده است.

** وحدت جریان انقلاب در انتخابات ضروری است
معاون هماهنگ کننده بسیج دانشجویی کمک به وحدت جریان انقلاب در انتخابات را از دیگر اصول بسیج دانشجویی دانست و گفت: برخی تصور می کنند جریان انقلاب تنها مربوط به داوطبان است در صورتی که کمک به ایجاد حفظ وحدت از مردم تا نامزدها مهم است.
این فعال دانشجویی تبیین و روشنگری را از دیگر اصول این تشکل ذکر کرد و یادآور شد: تحرکات دشمن، آخرین وضعیت نامزدها و آرایش سیاسی و تبیین شعارهای انقلاب باید توسط دانشجویان بسیجی مطرح شود، عده ای از بدنه بسیج دانشجویی به نامزدهای مختلف گرایش دارند، لذا باید همه سلایق را کنار گذاشت و حول محور گفتمان انقلاب بحث کرد.
وی اظهار کرد: مردم گرایش های مختلفی در حوزه گفتمان انقلابی دارند بنابراین نباید بین آنها کشمکش ایجاد شود، دعوت به وحدت و توجیه مردم اهمیت زیادی دارد و تفرقه مناسب حال انقلاب نیست.
معاون هماهنگ کننده بسیج دانشجویی در ادامه از مطالبه گری تخصصی به عنوان یکی از اصول سازمان بسیج دانشجویی یاد کرد و گفت: دانشجویانی که در فضای علمی دانشگاه ها حضور دارند، برای اینکه مردم به چه کسانی رای دهند، تبیین و روشنگری کنند.

** دشمن خارجی برای انتخابات برنامه دارد
باستان عنوان کرد: دشمن خارجی برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در روز ۲۹ اردییهشت ماه طرح و برنامه دارد، عناصر داخلی عملیات دشمن را انجام می دهند که در نتیجه آن، مردم به طور واضح می گویند از حضور در انتخابات های مختلف خیری ندیدیم، لذا رای نمی دهیم.
وی اظهار کرد: اتاق فکر دشمن داخل ایران کار می کند به این خاطر مسئولان نظام مکرر نسبت به حضور مردم در انتخابات تاکید دارند و برای محقق شدن این مهم، بسیج دانشجویی می تواند راهگشا باشد.
وی کمک به انتخاب اصلح را ششمین اصل سازمان بسیج دانشجویی برشمرد و گفت: بررسی مبانی فکری و تناسب آن با گفتمان انقلاب، داشتن برنامه های عملیاتی متناسب با نیازهای کشور از جمله راه های رسیدن به انتخاب اصلح است.