بسیاری از واحدهای تولیدی راکد فعال شده اند؛ جهانگیری:

بسیاری از واحدهای تولیدی راکد فعال شده اند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که ظهر امروز – دوشنبه – به ریاست وی برگزار شد، به گزارش دبیرخانه این ستاد از عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی اولویت دار سال ۹۵، اشاره کرد و اظهارداشت: در سال جاری اقدامات قابل توجهی در حوزه تولید، صنعت، کشاورزی، نفت و پتروشیمی صورت گرفته و این گزارش نشان می دهد که دستگاه ها اهتمام جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته اند.
رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از دبیرخانه این ستاد خواست ضمن مشورت و نظرخواهی از دستگاه های اجرایی، برنامه ریزی منسجم و دقیقی را برای سال ۹۶ انجام دهد تا ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بتواند از ابتدای سال ۹۶ با سرعت و بدون اتلاف وقت، کارها را مطابق با برنامه ریزی و رویکردهای جدید دنبال کند و روند اجرای اقتصاد مقاومتی با وقفه مواجه نشود.
جهانگیری از دستگاه های اجرایی خواست ضمن تکمیل و بروزرسانی گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی، هرچه سریع تر آخرین اقدامات خود را به اطلاع دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برسانند تا گزارشی جامع و کامل از اقدامات دولت در عملیاتی کردن طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ تدوین و به مسئولان عالی کشور و مردم ارائه شود.
وی همچنین با یادآوری مشکل قطع آب و برق ناشی از شرایط جوی که اخیرا مردم استان خوزستان با آن مواجه شده اند، به سفر هفته گذشته خود به این استان و تصمیمات ویژه برای حل مشکل ریزگردها در این استان اشاره کرد و افزود: در این سفر تصمیم گیری شد که وزارت جهاد کشاورزی با بسیج تمامی امکانات استان و دستگاه های اجرایی، طرح بیابان‌زدایی و مقابله با ریزگردها را با جدیت دنبال کند و سایر دستگاه های اجرایی نیز در چارچوب اقتصاد مقاومتی موظف هستند که با اقدام سریع و ضربتی، همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند.
معاون اول رییس جمهوری افزود: در صورتی که اجرای این برنامه نیازمند اعتبار و منابع مالی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید با جدیت به دنبال تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای این برنامه باشند.
جهانگیری از وزارت نیرو نیز خواست برنامه ریزی لازم را برای پیشگیری از تکرار قطع برق و آب در استان خوزستان انجام دهد و برای حل این مشکل تدابیر بلندمدت و کوتاه مدت اتخاذ کند.
در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، روسای سازمان های برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی کشور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون حقوقی رییس جمهوری و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، دبیرخانه ستاد گزارشی از عملکرد اجرای اقتصاد مقاومتی دستگاه های اجرایی در ۹ ماهه نخست سال ۹۵ ارائه کرد و به تشریح میزان پیشرفت فیزیکی ۱۲۱ پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال جاری پرداخت.
در این گزارش، عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص تکالیف و طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی از سال ۹۵ ارزیابی شد و نقاط قوت و ضعف هر دستگاه اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
فرهاد دژپسند دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با یادآوری این که هم اکنون در آستانه سومین سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب قرار داریم، گزارشی از برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته برای حضور برخی از وزرا و معاونین رییس جمهوری و مدیران پروژه های اقتصاد مقاومتی در دستگاه های مختلف در برنامه های زنده تلویزیونی و تشریح و تبیین اقدامات دولت برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، در پایان این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی ظرف دو روز آینده، گزارش عملکرد خود را بروزرسانی و تکمیل و به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال کنند تا دبیرخانه بتواند گزارشی جامع از اقدامات دولت در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ به مسئولان عالی کشور و مردم ارائه دهد.