برگزاری ۲۹ دوره آموزشی ترویجی و مهارتی کشاورزی در طبس؛

برگزاری ۲۹ دوره آموزشی ترویجی و مهارتی کشاورزی در طبس؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت:   ۲۹دوره آموزشی ترویجی و مهارتی در زمینه‌های مختلف کشاورزی در شهرستان طبس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، داود بخشایی اظهار کرد: این دوره‌ها در راستای اجرای برنامه آموزشی و ترویجی برای ارتقاء سطح اطلاعات بهره‌برداران و آشنایی آنان با اصول کشاورزی نوین که نتیجه آن افزایش تولید در رسیدن به توسعه پایدار است، برگزار شد.

وی افزود: اداره آموزش و ترویج معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس در شش ماهه اول سال جاری نسبت به آموزش۷۵۷ نفر روز بهره‌بردار در قالب کارگاه ،کلاس آموزشی و بازدید آموزشی در زمینه‌های مختلف کشاورزی اقدام کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس اظهار کرد: این کلاس‌های آموزشی ترویجی با محوریت مدیریت مصرف بهینه آب و توسعه کشت محصولات استراتژیک از جمله کلزا ، گندم و محصولات کم آبخواه و نیز ترویج فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی بوده است.

بخشایی ادامه داد: کلا‌ها و کارگاه‌های آموزشی، احداث مزارع الگویی و نمایشی، سایت‌های الگویی جامع تولیدی، کانون‌های یادگیری و انتقال تجربه و بازدیدهای آموزشی ترویجی از شیوه‌ها و تکنیک‌هایی است که می‌توان دانش و فن‌آوری‌های نوین را به بهره‌برداران منتقل کرد.

وی افزود: در این رو‌ش‌ها، آموزه‌های علمی، فنون جدید کشاورزی و تجربیات بهره‌برداران بخش کشاورزی بومی سازی شده و منجر به افزایش تولید و اقتصادی شدن کشاورزی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس یادآور شد: در سال زراعی ۹۶-۹۷ نیز این معاونت نسبت به ایجاد یک کانون یادگیری و انتقال تجربه اصلاح نژاد دام سبک در بخش مرکزی مرتع چار غاش، یک سایت الگویی جامع تولیدی چغندر پاییزه در بخش دستگردان روستای نازدشت، یک سایت الگویی جامع تولیدی گل نرگس در سطح یک هکتار در روستای کریت و یک کانون یادگیری و انتقال تجربه در بخش دیهوک روستای قوامیه اقدام کرده است.