برگزاری کمیسیون مدیران شبکه بانکی خراسان جنوبی/ تصمیم به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های بانکی در استان؛

برگزاری کمیسیون مدیران شبکه بانکی خراسان جنوبی/ تصمیم به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های بانکی در استان؛

جلسه کمیسیون مدیران شبکه بانکی استان خراسان جنوبی به میزبانی بانک ایران زمین با حضور مدیران بانکهای استان و مدیر کل دادگستری استان در محل سالن کنفرانس مدیریت شعب این استان تشکیل شد.

به گزارش خبر شرق به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، در ابتدای جلسه یزدانی مدیراستان، ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام حزن و اندوه بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) بیان نمود: از سیفی مدیر کل محترم دادگستری استان و همکاران آنها که تاکنون با حمایتهای همه جانبه خود از مدیران شبکه بانکی، مبالغ زیادی از مطالبات معوق را از طریق اقدامات قضایی وصول کرده اند، تقدیر و تشکر کرد.

یزدانی در ادامه جلسه افزود: با توجه به نقش حساسی که سیستم بانکی در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر عملی کردن اقتصاد مقاومتی دارند خواستار تعیین شعبه ویژه قضایی جهت بررسی پرونده های واصله از بانک ها و تسریع در تعیین تکلیف آن ها شد تا بخشی از منابع بانک ها که به علت معوقات راکد شده از این طریق امکان بازگشت و پرداخت تسهیلات جهت تاٌمین سرمایه در گردش واحد های تولیدی در استان را فراهم شود.

مدیریت دادگستری با تشکیل شعبه قضایی موافقت کرده و مقرر شد بزودی شعبه ویژه ای در دادگاه شهرستان صرفاً جهت بررسی پرونده های بدهکاران بانک ها تشکیل شود.

در پایان این جلسه مدیر کل دادگستری نکات مهم جهت جلو گیری از ایجاد مطالبات معوق و یا تسریع در نتیجه اقدامات قضایی را تشریح و به پاسخ های مطرح شده از طرف مدیران بانکها پاسخهای لازم ارائه کردند.