برگزاری همایش کشوری هزارمین سال سفر ناصر خسرو به فردوس در ایام نوروز رئیس شورای شهر فردوس:

برگزاری همایش کشوری هزارمین سال سفر ناصر خسرو به فردوس در ایام نوروز

در جلسه هم اندیشی، تصمیم گیری و برنامه‌ریزی همایش کشوری هزارمین سال سفر ناصر خسرو به فردوس با بیان اینکه این همایش با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور مهمانان و اندیشمندانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد اظهار داشت: با توجه به اینکه فردوس در مسیر عبور مسافران و زائران امام هشتم قرار دارد برگزاری این همایش در ایام عید نوروز می‌تواند در رونق گردشگری و معرفی بیشتر شهرستان فردوس تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: معرفی هر چه بیشتر توانمندی‌های شهرستان فردوس در این همایش موجب آورده برای شهرستان خواهد شد که همکاری همه مردم و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

فرماندار فردوس نیز با اشاره به اینکه برای برگزاری این همایش نمی‌توان از بودجه دولتی استفاده کرد از خیرین خواست به این همایش کمک کنند.

مهدی ابراهیمی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این همایش شناساندن فردوس به تمام کشور است اضافه کرد: برگزاری با کیفیت این همایش برای ما بسیار مهم است تا در آینده برکاتی برای شهرستان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان فردوس با قدمت بسیار زیاد یکی از شهرهای مطرح در زمان ناصر خسرو بوده و این شاعر و جهانگرد در خاطرات خود از سفر به شهر تون خبر از وجود ۴۰۰ دستگاه زیلوبافی می‌دهد که نشان از رونق این شهر داشته است.

شهردار فردوس نیز گفت: این همایش باید زمینه‌ساز استفاده هر چه بیشتر هنرمندان، بخش خصوصی و فعالین گردشگری به عنوان یک فرصت طلایی برای اشتغال و درآمدزایی باشد.

حمید حلاج‌مقدم بر آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری شهرستان برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان تاکید کرد و افزود: باید با فراهم کردن بسترهای لازم  از آورده این همایش برای رونق اقتصادی شهرستان استفاده شود.

در ادامه این جلسه برخی از پیشنهادات پیرامون برگزاری هر چه بیشتر همایش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و جمعی از خیرین آمادگی خود را برای کمک به همایش اعلام کردند.