برگزاری جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در خراسان جنوبی؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی :

برگزاری جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در خراسان جنوبی؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اعلام کرد: سومین جشنواره و نمایشگاه استانی و چهل و چهارمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی، اسفند ماه سال جاری در استان خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، احمد محبی افزود:این جشنواره از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و موسسه فرهنگی و هنری چهاردرخت به منظور حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی،ارج نهادن، تبیین و ترویج الگو های بومی و ملی،هدایت بازار تولید و فراهم ساختن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه و همچنین ترغیب مردم به پرهیز انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه برگزار می شود.

وی از علاقمندان به شرکت در این جشنواره  و نمایشگاه می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت این اداره کل به آدرس اینترنتی khj.farhang.gov.ir  مراجعه کنند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی زمینه سازی برای کشف ظهور استعداد ها و خلاقیت های نو مرتبط با پوشاک اسلامی و ایرانی، ترویج طرح های ملی مناسب با سلیقه و در خور شان والای جامعه بر اساس سبک زندگی اسلامی،معرفی نمونه طرح های مد و لباس متناسب با فصل ها و شاخصه های تاریخی،بومی و سنتی استان بر اساس استاندارد های اسلامی، شناسایی، معرفی و تاکید بر ویژگی های لباس های سنتی و بومی و به کارگیری آن در طرح های نوین،آشنا کردن جامعه مخاطب با طرح های اصیل فراموش شده در پوشاک اسلامی ایرانی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی وشناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه پوشاک اسلامی و ایرانی  را از مهمترین اهداف این جشنواره برشمرد.

محبی با بیان اینکه این جشنواره با موضوع طراحی و دوخت در حوزه پوشاک بانوان با موضوعیت مانتو فرم “اجتماع”برگزار می شود تصریح کرد:این جشنواره در ٢ بخش که شامل طراحی مانتو فرم اجتماع و مجلسی  و بخش دیگر آن بخش دوخت مانتو فرم اجتماع و مجلسی خواهد بود.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا ٥ بهمن ماه ٩٥ است افزود: مراسم اختتامیه جشنواره ٥ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه هر طراح می‌تواند با ارائه ٧ اثر در جشنواره شرکت کند، گفت: برای کلیه شرکت کنندگانی که آثار شان به بخش نمایشگاه راه پیدا کند گواهی شرکت صادر خواهد شد.

محبی با اشاره به اینکه شرکت در جشنواره و نمایشگاه برای کلیه طراحان، تولیدکنندگان،عرضه کنندگان و فرهیختگان آزاد خواهد بود خاطرنشان کرد:میزان خلاقیت،نوآوری و ابتکار در طرح و تناسب زنگ و استفاده ار المان های بومس و سنتی اسلامی ایرانی استان،میزان تطابق با شاخصه های فرهنگ عمومی و کلیات شئونات اسلامی ایرانی لباس،توان و قابلیت تولید انبوه و ورود به بازارهای تجاری با ملاحظه قیمت های مناسب،ارائه و تحویل ملحقات و ملزومات لباس و بررسی آثار منوط به رسیدن حد نصاب در هریک از بخش ها از معیارهای مهم داوری در این جشنواره خواهد بود.