برنامه حضور فعال خراسان جنوبی، در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری کودک در بهمن ماه؛

برنامه حضور فعال خراسان جنوبی، در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری کودک در بهمن ماه؛

مسئول موزه عروسک‌های میراث فرهنگی خراسان جنوبی از حضور غرفه استان در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران خبر داد و گفت: این نمایشگاه از سوم تا ششم بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، اسما گنجعلی با اعلام  اظهار داشت: گردشگری کودک با هدف آموزش، یادگیری و آشنایی کودکان  با جاذب‌های گردشگری، فرهنگ، آداب و رسوم، هنر،  دستی و همه بخش‌های مربوط به گردشگری  است.

وی افزود: در این نوع گردشگری با مشارکت کودکان به زبان کودکان و ساده و قابل فهم  محبث گردشگری مطرح می‌شود تا برای آنها جذاب باشد.

مسئول موزه عروسک‌های میراث فرهنگی خراسان جنوبی تاکید کرد: یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته بهمن امسال با رویکرد و تمرکز بر ظرفیت‌های گردشگری برگزار می‌شود و صرف برپایی غرفه هدف ما نیست.

وی تصریح کرد: معرفی ظرفیت‌های استان‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و این مهم با تغییر نگرش و تفکر انجام‌پذیر است و بخش خصوصی استان‌ها باید فعال شود و در معرفی این ظرفیت‌ها نقش ایفا کند.

گنجعلی اجرای موسیقی مقامی خراسان جنوبی و مراسم آیینی در طی ایام برگزاری نمایشگاه توسط گروه آیینی نوای کویر را از برنامه‌های این نمایشگاه اعلام کرد.

مسئول موزه عروسک‌های میراث فرهنگی خراسان جنوبی افزود: همچنین معرفی پروژه ترسیب کربن و روستای تاجمیر سربیشه با عروسک‌های تاجمیر در غرفه کودک و همچنین آموزش سفال به کودکان علاقه مند با همکاری موسسه فرهنگی هنری ماهور بیرجند و مهد کودک مهر آفرین بیرجند نیز در نمایشگاه اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار محصولات راهبردی خراسان جنوبی با برند سازی این محصولات شامل زرشک، زعفران و عناب و فرآورده های جانبی خواهد شد افزود: محصولات راهبردی استان خراسان جنوبی شامل زرشک، زعفران و عناب می‌شود که در این نمایشگاه با حضور شرکت تعاونی گردشگری، صنایع دستی و صنایع غذایی سنتی سی گل سلامت مائده با نشان تجاری مائده در بسته‌بندی‌های شکیل و جدید ارائه خواهد شد.