برنامه جذب ۱۲۰۰ نیرو در سال ۹۶ در آموزش و پرورش استان؛

برنامه جذب ۱۲۰۰ نیرو در سال ۹۶ در آموزش و پرورش استان؛

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: امسال ۱۲۰۰ نفر نیرو تازه نفس استخدام آموزش و پرورش می‌شوند.

به گزارش خبر شرق، عباس لامعی روزگذشته ( ۱۴ اردیبهشت ماه) در مراسم تجلیل از معلمان نمونه با اشاره به اقدامات سه سال اخیر آموزش و پرورش در استان، اظهار کرد: در رتبه بندی معلمان کار بسیار بزرگی انجام شد و با اجرای این طرح از ۱۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار تومان به احکام همکاران فرهنگی اضافه شد و میانگین حقوق در سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشت.

وی با بیان اینکه حق نوار مرز که سال‌ها اجرا نشده بود در این مدت برای چهار شهرستان استان برقرار شد، ادامه داد: بر این اساس به حقوق ۳۷۰۰ نفر از همکاران استان ۲۰۰ هزارتومان اضافه شد.

لامعی با اشاره به اینکه میانگین خدمت در آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ۱۸ سال است و باید از اکنون به فکر جایگزین نیرو باشیم، گفت: در سه سال اخیر ۷۸۷ نفر به عنوان دانشجو معلم و ۱۴۸ نفر از طریق ماده ۲۸ وارد آموزش و پرورش استان شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از استخدام ۶۸۳ نفر نیرو از طریق ماده   ۲۸   تا پایان خردادماه امسال در استان خبر داد و افزود: با پذیرش ۴۸۸ دانشجو معلم در مجموع امسال ۱۲۰۰ نفر نیرو تازه نفس استخدام آموزش و پرورش می‌شوند.

لامعی ادامه داد: در سه سال اخیر در زمینه طرح های عمرانی ، مقاوم سازی، گرمایشی و سرمایشی ۵۹۵ طرح در سطح استان اجرا شد.

وی با بیان اینکه در جهت ساماندهی نیروی انسانی پنج درصد نیرو ها را در آموزش و پرورش خراسان جنوبی کاهش دادیم، افزود: با این امر ۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی داشته‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به افزایش هفت درصدی دانش آموزان در سه سال اخیر، تصریح کرد: هم اکنون ۵۵ آموزشگاه زیر پنج نفر دانش آموز و ۳۳۲ آموزشگاه (دبستان) استان بین ۵ تا ۲۵ دانش آموز دارند که دارای معلم هستند.

لامعی بیان کرد: خراسان‌جنوبی در پروژه مهر برای بازگشایی مدارس سه سال متوالی رتبه نخست کشوری   است و دیگر دانش‌آموزان سرگردان وجود ندارد که ثبت نام نکرده باشند.

وی تصریح کرد: در سه سال اخیر افزایش مراکز غیرانتفاعی و غیردولتی دبستانی و پیش دبستانی داشتیم و ۲۴۳ آموزشگاه در ابتدای دولت به ۷۶۵ آموزشگاه غیردولتی رسیده که رشد سه برابری داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه این استان رتبه دوم کشوری سوادآموزی را دارد، گفت: انسداد مبادی بی‌سوادی و جذب بازماندگان از تحصیل استان پایلوت کشور بودیم و ۷۴۲ دانش‌آموز را جذب کردیم و چون طرح موفق بود اکنون در تمام کشور اجرا می‌شود.

لامعی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ پژوهش سرا در استان داریم، افزود: خراسان‌جنوبی در بحث کنکور رتبه دوم پس از استان یزد را دارد.

وی عنوان کرد: در بحث کمک به اتباع افغانی ۱۱۳۰ نفر را به ۲ هزار نفر رسیده که به صورت رایگان ثبت نام شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره وجود دارالقرآن در هر یک از شهرستان‌های استان، افزود: در حال حاضر ۶۳۷ نمازخانه در استان وجود دارد و در ۱۷۰۰ آموزشگاه نمازجماعت برگزار می‌شود.

لامعی ادامه داد: در حوزه ایثار و شهادت در سه سال اخیر ۲۶۴ یادواره شهدا برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۱۹ همکار بازنشسته داشته‌ایم، یادآور شد:شب گذشته ۴۷ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشتگان واریز شده است.