برف‌روبی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های استان؛

برف‌روبی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های استان؛

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: ۶۱ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در ۲۴ ساعت گذشته درگیر برف‌روبی در محورهای مواصلاتی این استان بودند که در این مدت ۸۹۱ کیلومتر از راه‌های استان برف‌روبی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، مهندس جلال‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: اول بهمن ماه از ۱۱ شهرستان استان برف و باران گزارش شد که با تلاش راهداران ۴۹۰ کیلومتر راه روستایی استان برف‌روبی و بازگشایی شد.

وی گفت: در تاریخ یاد شده ۱۱۰ نیروی راهدار با ۶۱ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و برف‌روب در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی خدمات‌رسانی کردند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۱ کیلومتر از راه‌های استان برف‌روبی انجام شد و به ۴۸ دستگاه خودرو امدادرسانی و کمک‌رسانی شد.

جلال‌زاده اظهار داشت: ۸۸۵ تن شن و نمک در اجرای عملیات برف‌روبی اول بهمن ماه سال جاری در محورهای خراسان جنوبی مصرف شده است.

وی بیان کرد: شماره تلفن گویای ۱۴۱ به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خاطرنشان کرد: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در راستای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان پیش‌بینی شده است.