با برجام آغاز شد: نزدیک بودن افتتاح فاز نخست کارخانه چدن خوسف با سرمایه‌گذاری چین؛

با برجام آغاز شد: نزدیک بودن افتتاح فاز نخست کارخانه چدن خوسف با سرمایه‌گذاری چین؛

شرکت تولید شمش فولاد شرکت چدن کویرخاوران در شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف با ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری چینی ها در حال احداث است و فاز نخست آن به زودی افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق،  شامگاه پنجشنبه سرمایه گذاران چینی در شهرستان خوسف در کنار برخی مدیران این شهرستان سال نو خود را جشن گرفتند.

شرکت تولید شمش فولاد شرکت چدن کویرخاوران در شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف با ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری چینی ها در حال احداث است.

این کارخانه  با سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلار در زمینی به مساحت۱۵ هکتار با زیربنا ۴۰۰۰ متر مربع در حال احداث است که با بهره برداری آن ۶۰۰نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.

این طرح  با سرمایه گذاری ثابت ۶۷ میلیون دلار ،ظرفیت تولید سالانه ۳۵۰ هزار تن شمش  چدن را دارد.

عملیات اجرایی فاز ۲ و ۳ این کارخانه جهت تولید فولاد و نبشی و میلگرد طی سالجاری با سرمایه گذاری ۳۰ میلیون دلار و اشتغالزایی ۴۰۰ نفر آغاز  شده است

با توجه به نصب کلیه دستگاه های خط تولید چدن توسط سرمایه گذار چینی در شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف و پیگیری مسئولان استان در رفع مشکلات ، بهره برداری از فاز اول این واحد به زودی انجام میشود.

آب مورد نیاز این طرح با حفر یک حلقه چاه آب و احداث خط انتقال به طول ۱۳ کیلومتر برق به میزان ۶ مگاوات تامین شده است .

این واحد در حال حاضر نیاز به گاز نداشته و تعامل لازم با فرمانداری شهرستان خوسف و شرکت مخابرات استان در خصوص تامین تلفن مورد نیاز واحد انجام شده است .

در خصوص امکانات مورد نیاز فاز دوم این شرکت به منظور تولید فولاد مواردی مطرح و تمام دستگاه های اجرایی آمادگی جهت تامین امکانات در کوتاه ترین زمان به منظور ایجاد اشتغال پایدار در منطقه را اعلام داشتند .

همکاری دستگاه های اجرایی استان در تامین امکانات مورد نیاز این طرح که توسط سرمایه گذار چینی احداث شده علاوه بر کاهش قیمت تمام شده ، مشوق خوبی برای جذب سایر سرمایه گذاران خارجی خواهد بود .