بایکوت روحانی! مخالفان پای ثابت صداوسیما؛

بایکوت روحانی! مخالفان پای ثابت صداوسیما؛

ز ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم به ریاست حسن روحانی، مدیران سیاسی کار صداوسیما خط مشی خود را متفاوت از خوسته ملت نشان دادند و انتقاد و مخالفت با دولت را در دستور کار برنامه های خود قرار دادند.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبر شرق، مخالفت با دستاوردهای دولت روحانی از اهم برنامه های صداوسیماست. از کم ارزش جلوه دادن کاهش تورم گرفته تا مخالفت و تخریب سنگین برجام و دستاوردهایش و تهیه مستندهایی در مخالفت با برجام.
در تازه ترین اقدام نیز بایکوت شخص رییس جمهور در دستور کار سیاسیون رسانه ملی قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز برای سخنرانی در همایش “اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی” در سالن بزرگ وزارت کشور حاضر شد.
صداوسیما برخلاف رویه گذشته خود که سخنرانی‌های رییس جمهور را به طور زنده از شبکه خبر پخش می‌کرد، در اقدامی تامل برانگیز از پخش این سخنرانی خودداری کرد.
عدم پخش سخنان روحانی در حالی صورت می گیرد که مخالفان سرسخت دولت وی به طور مستمر در صداوسیما حضور دارند و به بیان دیدگاه های خود و تخریب دولت می پردازند، حتی اصولگرایانی که کاندیداتوری خود را برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده اند، تریبون ثابتشان در تلویزیون ملی حفظ شده است. متاسفانه رسانه ملی به جای کمک و همکاری با دولت به فکر کاندیدای جریان مقابل روحانی است. این سازمان از هر بهانه‌ای استفاده می‌کند تا نامزدهای احتمالی جریان مخالف روحانی در صدا و سیما حضور پیدا کنند که روحانی ازاین ابزار بی‌بهره است.
رویه اخیر صداوسیما در نقد عملکرد دولت، اعتراض دولتمردان و فعالان سیاسی را در پی داشته بگونه‌ای که دو روز پیش رییس جمهور در دیدار صمیمی با نخبگان و جوانان استان سمنان اعلام کرد که “آن زمان که در آغاز این دولت تورم مواد غذایی ۵۱درصد بود، صداوسیما خواب بود؟! این رقم اکنون کمتر از ۸درصد است.”
جای تعجب است که صداوسیما با توجه به اینکه سال جاری از سوی رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نامگذاری شده و در این راستا عملکرد دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی را بارها به چالش کشیده است، از پخش سخنان رییس جمهور در این زمینه خودداری کرده است.
این در حالی است که شبکه‌های مختلف سیما این روزها با دعوت از مخالفان دولت به نقد عملکرد روحانی در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌پردازند و درخواست اعضای کابینه برای ارائه گزارش به مردم از تریبون رسانه ملی بی‌پاسخ مانده است.
حتی در برخی برنامه‌هایی که در قالب مناظره توسط تلویزیون پخش می‌شود، مجری برنامه با فراموش کردن جایگاه خود به طرف مناظره علیه دولت می‌پیوندد و سعی می‌کند به طور محسوس یا غیرمحسوس خط شکست دولت در برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادی را به طرفین مناظره القا نماید. بر همین اساس «هیچ‌انگاری برجام» در برخی از برنامه‌های صداوسیما مشهودتر از گذشته به چشم می‌خورد.
 این در حالی است که در موضوع اشتغال علی‌رغم درخواست مسوولان ذیربط برای حضور در تلویزیون و تشریح دستاوردهای دولت در این زمینه، تاکنون صداوسیما زمانی را جهت انجام این گفتگو مشخص نکرده اما از افرادی که دستاوردهای دولت در حوزه اشتغال را زیر سوال می‌برند، به بهانه‌های مختلف برای حضور در صداوسیما دعوت صورت می‌گیرد.