باغ پرندگان در پارک جنگلی بیرجند احداث می‌شود

باغ پرندگان در پارک جنگلی بیرجند احداث می‌شود

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بیرجند با بیان اینکه طرح تکمیلی پارک آزادی و شهربازی صیاد شیرازی در دستور کار است گفت: باغ پرندگان در پارک جنگلی بیرجند ایجاد می‌شود که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل ازخبرگزاری تسنیم از بیرجند، مجتبی انصاری ظهر امروز در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر از پروژه‌های شهرداری اظهار داشت:در پارک جنگلی بیرجند در زمینی به مساحت ۷۷ هزار مترمربع، باغ پرندگان احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبار برای اجرای این پروژه ۵۸۰ میلیون تومان است و تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: این باغ اولین باغ پرندگان در استان خراسان جنوبی خواهد بود.

قدیمی‌ترین کاج‌های توپی ایران در پارک آزادی بیرجند قرار داد

مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری بیرجند با اشاره به پیشنهاد شهردار بیرجند مبنی بر الحاق پارک آزادی بیرجند با شهربازی پارک صیاد شیرازی گفت: پارک آزادی بیرجند قدیمی‌ترین پارک بیرجند است که مردم تقاضای زیادی برای تکمیل آن داشته‌ و مساحت این پارک ۸ هکتار است.

انصاری افزود: بنا به پیشنهاد شهردار بیرجند برای تکمیل مجموعه پارک آزادی و شهربازی صیاد شیرازی باید تلاش شود تا یک مجموعه با کاربری مختلف و پارک بزرگ رفاهی تفریحی ایجاد شود که تلاش خواهیم کرد برای نوروز ۹۷ این مجموعه تکمیل شود.

وی اظهار داشت: پارک آزادی بیرجند در سال ۵۱ تاسیس شده و قدیمی‌ترین کاج‌های توپی ایران را دارد.

انتهای پیام/